Robert Wardzała chwali się sukcesami! Tarnów znowu miastem przemysłu?

2020-01-29 11:28
Robert Wardzała chwali się sukcesami! Tarnów znowu miastem przemysłu?
Autor: Tarnowski Klaster Przemysłowy Tarnowski Klaster Przemysłowy działa już od dwudziestu lat

Prezes Tarnowskiego Klastera Przemysłowego pochwalił się osiągnięciami spółki za 2019 roku. W tym czasie inwestorzy nabyli od TKP nieruchomości o łącznej powierzchni ponad 5,5 hektara. Dla rozwoju miasta najbardziej znaczącą jest decyzja firmy Tarnwell, która postanowiła zbudować swoją fabrykę pod górą św. Marcina. Czy Tarnów znowu stanie się miastem przemysłu?

Robert Wardzała, były żużlowiec, radny i poseł stoi na czele zarządu Tarnowskiego Klastera Przemysłowego od 1 kwietnia 2019 rok. Według prezesa TKP spółka w minionych 12 miesiącach osiągnęła duże sukcesy. 5 firm odkupiło od niej nieruchomości o powierzchni przekraczającej 5,5 hektara. Z kolei Klaster w grudniu nabył 4,5-hektarową działkę, która w przyszłości ma zostać odsprzedana z zyskiem. 

Najcenniejszą inwestycją w zeszłym roku była według Roberta Wardzały decyzja firmy Tarnwell, która w Strefie Aktywności Gospodarczej postanowiła wybudować nową fabrykę. Pracę znajdzie tam ponad 100 osób. Obecnie w TKP działa 60 firm, które zatrudniają około półtora tysiąca osób.

- Naszą misją jest tworzenie warunków i klimatu, sprzyjających rozwojowi przedsiębiorczości. Realizujemy ją zarówno w codziennych działaniach, jak i przygotowując długofalowe plany. W ubiegłym roku sporo udało się zrobić. Zainicjowaliśmy także kilka działań, które zostaną sfinalizowane w najbliższych miesiącach - powiedział Robert Wardzała.