WZRUSZAJĄCE słowa biskupa o zmarłym proboszczu z Drwinii! "Nadal będzie duchowo wspomagał swoich parafian"

2020-03-26 14:52 AT
Historyczna decyzja! Biskup ZAMKNĄŁ kościoły w diecezji tarnowskiej!
Autor: Diecezja tarnowska/FB Świeccy wierni nie będą mogli uczestniczyć we Mszy św. wewnątrz świątyni

Biskup tarnowski Andrzej Jeż napisał list skierowany do wiernych parafii Drwinia, którzy stracili swojego proboszcza. Ks. Roman Kopacz był zakażony koronawirusem i zmarł we wtorek (24 marca). Hierarcha we wzruszających słowach odniósł się do pracy duszpasterskiej nieżyjącego księdza, a jego najbliższych, zwłaszcza mamę zapewnił o swoim duchowym wsparciu.

Ksiądz Roman Kopacz, proboszcz parafii Drwinia zmarł we wtorek, 24 marca. Był zakażony koronawirusem. Nieżyjącego kapłana we wzruszających słowach pożegnał biskup tarnowski Andrzej Jeż, który równocześnie zapewnił parafian z powiatu bocheńskiego o swojej duchowej bliskości oraz wyraził wyrazy głębokiego współczucia bliskim ks. Romana, zwłaszcza jego mamie.

- Wspólnie dziękujemy Bogu za dar życia i powołania kapłańskiego księdza Romana. Bez wątpienia pragnieniem śp. ks. Romana było i jest – teraz już z perspektywy wieczności – by jego praca kapłańska wydała jak najobfitsze owoce w tych, którym służył; by dzieła, które tworzył nadal trwały i były podtrzymywane przez jego parafian; by wspólnie wypracowane do tej pory dobro nadal było pomnażane. Tego z pewnością pragnie dla swoich parafian śp. ks. Roman, który zanurzony już na wieczność w życiu Trójjedynego Boga, nadal będzie duchowo wspomagał swoich parafian. Wyrazy głębokiego współczucia kierujemy do rodziny śp. ks. Romana, zwłaszcza do jego mamy, pani Olgi, którą zapewniam o modlitwie i duchowej bliskości - napisał bp. Andrzej Jeż.

Msza św. żałobna w intencji zmarłego proboszcza odbędzie się po zakończeniu stanu epidemicznego, panującego obecnie w Polsce.

KoronawirusRaport: Tarnów 26.03