Gorlice. Czterech księży może być zakażonych koronawirusem. Kościół w Ropie ZAMKNIĘTY!

2020-07-30 13:07 Adrian Teliszewski
Koronawirus. Kościół ZAMKNIĘTY do odwołania! Msze św. tylko na plebani
Autor: Henryk Bielamowicz/CC BY-SA 4.0/wikipedia Koronawirus. Kościół ZAMKNIĘTY do odwołania! Msze św. tylko na plebani

Czterech księży pracujących w parafii pw. Narodzenia NMP w Gorlicach zostało objętych kwarantanną ze względu na potencjalny kontakt z osobami zakażonymi koronawirusem. Wszystkie nabożeństwa w bazylice odbywają się jednak bez zmian, w przeciwieństwie do kościoła parafialnego w Ropie, który od dzisiaj (30 lipca) został zamknięty do odwołania. Intencje mszalne będą tam odprawiane na plebani.

Wczoraj informowaliśmy o komunikacie gorlickiego sanepidu, który poszukuje uczestników dwóch Mszy św. odprawionych w Gorlicach i Ropie. Dzisiaj (30 lipca) parafia przy bazylice pw. Narodzenia NMP w Gorlicach poinformowała, że czterech jej księży mogło mieć kontakt z osobami zakażonymi i z tego powodu zostali oni objęci kwarantanną. Kościół pozostał otwarty dla wiernych i nabożeństwa odbywają się zgodnie z planem. Do odwołania nie działa natomiast kancelaria parafialna.

Zamknięty został natomiast kościół pw. św. Michała Archanioła w Ropie (pow. gorlicki). Zamówione intencje mszalne będą odprawiane na plebani. Z księżmi można kontaktować się wyłącznie telefonicznie pod numerem: 18 35 34 119

  • ks. Marcin Gadziała (wikariusz) wew. 21
  • ks. Marcin Bukowiec (wikariusz) wew. 22
  • ks. Kazimierz Pawłowski (pomoc duszp.) wew. 23 
Oddział Muzeum Historii Tarnowa i Regionu już otwarty

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.