Koronawirus zaatakował kolejnych samorządowców. Starosta zakażony, urząd w Zakliczynie zamknięty!

Koronawirus zaatakował kolejnych samorządowców. Starosta zakażony, urząd w Zakliczynie zamknięty!
Autor: Andrzej O/CC BY-SA 3.0/wikipedia Koronawirus zaatakował kolejnych samorządowców. Starosta zakażony, urząd w Zakliczynie zamknięty!

W regionie tarnowskim występuje coraz więcej przypadków zakażenia koronawirusem wśród pracowników samorządowych. Na kwarantannę trafił wójt Borzęcina Janusz Kwaśniak, który miał kontakt ze swoim zainfekowanym podwładnym, z kolei starosta tarnowski Roman Łucarz sam dołączył do grona osób zarażonych SARS-CoV-2. Koronawirusa potwierdzono również u pracownika Urzędu Miejskiego w Zakliczynie, dlatego magistrat został zamknięty dla interesantów.

Starosta tarnowski zakażony koronawirusem

W niedzielę (23 sierpnia) potwierdzono zakażenie koronawirusem u starosty tarnowskiego Romana Łucarza. Samorządowiec niedługo po powrocie z urlopu źle się poczuł i pojechał do domu. Wcześniej jednak spotkał się z członkami zarządu powiatu, dlatego zostali oni objęci kwarantanną. Zarządzanie powiatem przejął sekretarz samorządu, który nie brał udziału w spotkaniu ze starostą. Od dzisiaj (24 sierpnia) w izolacji przebywa także wójt gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak. Miał on kontakt z zainfekowaną osobą.

Urząd Miejski w Zakliczynie został zamknięty 

Ze względu na potwierdzenie zakażenia koronawirusem u jednego z pracowników Urzędu Miejskiego w Zakliczynie podjęto decyzję o zamknięciu jego siedziby dla interesantów. Zarządzenie obowiązuje do odwołania. Bezpośredni kontakt z urzędnikami jest możliwy wyłącznie w przypadkach odbioru dowodu osobistego lub zgłoszenia zgonu i to po wcześniejszym umówieniu wizyty. W niedzielę (23 sierpnia) w pomieszczeniach magistratu przeprowadzono dezynfekcję.

- Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn informuje, że w związku ze stwierdzonym zakażeniem koronawirusem u jednego z pracowników Urzędu Miejskiego w Zakliczynie, budynek Urzędu od dnia 24 sierpnia 2020 r. do odwołania zostaje zamknięty dla interesantów. W przypadku konieczności odbioru dowodu osobistego lub zgłoszenia zgonu należy uprzednio kontaktować się z pracownikiem merytorycznym pod numerem telefonu 14 6326464 (dowody osobiste) lub 14 6326466 (Urząd Stanu Cywilnego) lub za pośrednictwem poczty e-mail: zakliczyn@zakliczyn.pl. Inne sprawy, poza wymienionymi wyżej, będą realizowane na bieżąco przez Urząd Miejski w Zakliczynie w sposób wyłączający bezpośrednią obsługę interesantów. Załatwianie spraw urzędowych może przebiegać w następujący sposób:
•    telefonicznie pod numerem telefonów: 14 6326460, 14 6326455 (sekretariat urzędu) – interesanci będą łączeni z pracownikiem merytorycznym,
•    poprzez pocztę e-mail: zakliczyn@zakliczyn.pl,
•    za pośrednictwem elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej: /6g5cql78j7/SkrytkaESP,
•    poprzez pisma przesyłane drogą pocztową na adres Urzędu Miejskiego:  Rynek 32, 32-840 Zakliczyn.

W korytarzu przy wejściu do Urzędu Miejskiego w Zakliczynie została umieszczona skrzynka podawcza, do której interesant może złożyć wypełniony wniosek lub podanie. W danym momencie w korytarzu przy wejściu do urzędu nie może znajdować się więcej niż jedna osoba. W niedzielę 23 sierpnia 2020 r. została przeprowadzona dezynfekcja wszystkich pomieszczeń w budynku Urzędu Miejskiego w Zakliczynie.
Decyzje co do dalszego funkcjonowania Urzędu Miejskiego w Zakliczynie będą podejmowane na bieżąco, w zależności od rozwoju sytuacji i wytycznych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tarnowie - napisał Dawid Chrobak, burmistrz Zakliczyna.

Awantura o maseczkę w sklepie na Bielanach. Ochroniarz wyrzucił kobietę ze sklepu