Koronawirus. FATALNE wieści z DPS w Nowym Sączu! Jedna trzecia przebadanych jest zakażona

2020-08-21 14:46 Adrian Teliszewski
Koronawirus. FATALNE wieści z DPS w Nowym Sączu! Jedna trzecia osób jest zakażona
Autor: leo2014/cc0/pixabay Koronawirus w Wielkopolsce. Ponad 50 nowych przypadków zakażenia!

Znane są już wyniki badań na obecność koronawirusa 90 pracowników i pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Nowym Sączu. Niestety testy wskazały, że zakażona jest jedna trzecia z nich, z czego zdecydowaną większość stanowią pensjonariusze. Łącznie przebadanych zostało 275 osób. Jeśli tendencja się utrzyma zainfekowanych będzie blisko 100 osób związanych z sądeckim ośrodkiem.

Ognisko koronawirusa w DPS Nowy Sącz

Testy na obecność koronawirus w DPS Nowy Sącz odbyły się wczoraj (20 sierpnia). Przebadano 275 osób, a dzisiaj poznaliśmy wyniki badań 90 z nich. Niestety nie są one optymistyczne, ponieważ infekcję potwierdzono u 30 osób, zarażony jest więc co trzeci przebadany. Jeśli taka tendencja zostanie utrzymana, to SARS-CoV-2 zostanie stwierdzony u blisko 100 osób związanych z ośrodkiem.

Koronawirus dotyka głównie pensjonariuszy placówki. W gronie 30 osób, których zakażenie już wykryto znajduje się 26 pensjonariuszy i 4 pracowników Domu Pomocy Społecznej. Prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel poinformował równocześnie, że pensjonariusze nie opuszczali ośrodka od 12 marca.

Górnicy oddają krew

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

PRZECZYTAJ TAKŻE: