Koronawirus. Wszyscy zakażeni tarnowianie już wyzdrowieli! Na Sądecczyźnie trwa dramat

2020-07-08 11:50 Adrian Teliszewski
Koronawirus. Wszyscy zakażeni tarnowianie już wyzdrowieli! Na Sądecczyźnie trwa dramat
Autor: 1662222/cc0/Pixabay.com zdjęcie ilustracyjne

Nie ma już aktywnych przypadków zakażenia koronawirusem wśród tarnowian. Ostatni mieszkaniec miasta z grona zarażonych został dzisiaj (8 lipca) uznany za ozdrowieńca. Zdecydowanie gorzej sytuacja epidemiologiczna wygląda na Sądecczyźnie. Tam liczba nowych przypadków rośnie lawinowo. Powiat nowosądecki jest obecnie największym ogniskiem SARS-CoV-2 w Małopolsce.

Dzisiaj (8 lipca) Małopolski Urząd Wojewódzki poinformował o mieszkańcu Tarnowa, który został zaliczony do grona ozdrowieńców. To oznacza, że na obecną chwilę nie ma aktywnych przypadków infekcji SARS-CoV-2 wśród tarnowian. Pod górą św. Marcina wykryto piętnaście przypadków koronawirusa, ale jeden z nich nie dotyczył mieszkańca miasta, lecz osoby, która przebywała tu tylko czasowo.

Zdecydowanie gorzej wygląda sytuacja epidemiologiczna na Sądecczyźnie. Przed ostatnie dwa dni zakażenie koronawirusem potwierdzono u aż 33 mieszkańców powiatu nowosądeckiego, 3 mieszkańców Nowego Sącza oraz 6 mieszkańców powiatu limanowskiego. Powiat nowosądecki jest obecnie największym ogniskiem koronawirusa w Małopolsce. Dotąd potwierdzo tam już 180 przypadków. Gorzej w statystykach wypada tylko powiat suski (194) i miasto Kraków (350).

- Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych osób. To 13 kobiet i 15 mężczyzn, w wieku od 5 do 77 lat, z Krakowa (1 osoba), Nowego Sącza (2), powiatu nowosądeckiego (15), limanowskiego (6), nowotarskiego (2), wielickiego (1) i krakowskiego (1). Aktualnie 1 osoba jest hospitalizowana, a pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 1912 osób - czytamy w najnowszym (8 lipca) raporcie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego dotyczącym epidemii.

Wybory 2020: Jak głosować w II turze?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

PRZECZYTAJ TAKŻE: