Krynica-Zdrój. W pięciu pobili dwóch młodych mężczyzn. Zdumiewający powód

2021-09-09 10:56
Krynica-Zdrój. W pięciu pobili dwóch młodych mężczyzn. Zdumiewający powód
Autor: shutterstock zdjęcie ilustracyjne

Dwóch młodych mężczyzn na terenie gminy Krynica-Zdrój zostało pobitych przez pięciu sprawców w wieku od 17 do 25 lat. Poszkodowani trafili do szpitala, na szczęście ich obrażenia nie są poważne. Policja zatrzymała już wszystkich agresorów i ustaliła motyw ich działania. Poszło o przenośny głośnik.

W zeszłym tygodniu na boisku szkolnym znajdującym się na terenie gminy Krynica-Zdrój doszło do pobicia dwóch braci w wieku 17 i 20 lat. Zostali oni zaatakowani przez pięciu sprawców. Poszkodowani trafili do szpitali w Krynicy-Zdroju i Nowym Sączu, ale na szczęście ich obrażenia nie okazały się poważne. Kilka godzin po zdarzeniu policja otrzymała zawiadomienie o pobiciu. Już następnego dnia udało się zatrzymać sprawców. Wszyscy są mieszkańcami gminy Grybów w wieku od 17 do 25 lat. Funkcjonariusze ustalili również ich motyw działania. Przyczyną pobicia dwóch braci był... przenośny głośnik.

PRZECZYTAJ: Tarnów. Niesamowite znalezisko w centrum miasta. Pamięta czasy hetmana Tarnowskiego

Wszystko zaczęło się rok temu, gdy 17-letni mieszkaniec gminy Grybów pożyczył od braci sprzęt nagłaśniający. Przez dłuższy czas go jednak nie zwracał. Do zwrotu pożyczonego głośnika miało dojść właśnie podczas spotkania na boisku szkolnym. 17-latek zastawił jednak na braci pułapkę i na spotkaniu pojawił się z czterema znajomymi, którzy pomogli mu pobić poszkodowanych. Cała piątka usłyszała zarzut pobicia, za co grozi kara do 3 lat więzienia. Najmłodszy z nich odpowie dodatkowo za przywłaszczenie mienia oraz kierowanie gróźb karalnych. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

ZOBACZ: Lisia Góra. Motocyklista uderzył w samochód dostawczy. Miał masę szczęścia

Sonda
Czy kary za pobicie powinny być wyższe?
Znaleziono zwłoki matki i jej dziecka w Radomsku - Odcięła pępowinę i zabiła dziecko