Matka dwójki dzieci walczy z nowotworem. Nina może wyzdrowieć, ale potrzebuje pomocy

2019-11-20 9:41
Matka dwójki dzieci walczy z nowotworem. Nina może wyzdrowieć, ale potrzebuje pomocy
Autor: Dawid Stańczyk Matka dwójki dzieci walczy z nowotworem. Nina może wyzdrowieć, ale potrzebuje pomocy

Przeraźliwy ból i strach o to czy chemioterapia przyniesie efekty. To codzienność 26-letniej Niny, która walczy ze złośliwym nowotworem kości. Choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Młoda kobieta ma dla kogo żyć, ponieważ wspólnie z partnerem wychowują dwójkę dzieci. Nina liczy, że hojność internautów pomoże jej pokonać śmiertelnego wroga.

Po kilku miesiącach nieustannego bólu, na który nikt nie potrafił znaleźć recepty, Nina wreszcie usłyszała fatalną diagnozę. W marcu tego roku badanie tomografem wskazało, że kobieta ma zmiany nowotworowe i jak najszybciej musi trafić na oddział onkologiczny. Lekarz, który zobaczył wyniki sam był w szoku! Wydawało się, że matka dwójki dzieci ma przed sobą tylko kilka tygodni życia i 3 proc. szans na wyleczenie. 

Na szczęście nie doszło do najgorszego. Nowotwór Niny okazał się być mięsakiem Ewinga i można go pokonać, choć guz urósł już na tyle, że operacja nie wchodziła w grę, a na płucach pojawiły się przerzuty. 26-latka podjęła walkę z rakiem, ale chemioterapia kosztuje ją sporo sił fizycznych i środków pieniężnych. Kobiecie można pomóc dzięki internetowej zbiórce na jej leczenie!

Refundacja NFZ obejmuje tylko samą chemioterapię, jednak dla Niny konieczne są jeszcze prywatne wizyty lekarskie i odpowiednia suplementacja. Niestety koszty tego wszystkiego musi ponosić sama. Można jej pomóc wpłacając dowolną sumę na specjalne konto, utworzone w portalu zrzutka.pl. Potrzeba 50 tysięcy złotych, ale już udało się zebrać 15 proc. tej sumy. Powrót do zdrowia matki dwójki dzieci jest osiągalny!