Wypadek śmiertelny

Młody kierowca rozbił mercedesa o metalową barierę. Nie żyje 25-letni pasażer

2023-01-26 13:50

W miejscowości Łosie pod Gorlicami zginął 25-letni pasażer mercedesa, który wypadł z jezdni na łuku drogi i uderzył w metalową barierę. W tragicznym zdarzeniu ranny został również 22-letni kierowca. Trafił on do szpitala, ale jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. W momencie wypadku panowały trudne warunki drogowe. Przyczyną dramatu nie był alkohol.

Wypadek śmiertelny pod Gorlicami. Nie żyje pasażer mercedesa

W środę, 25 stycznia po południu w miejscowości Łosie pod Gorlicami doszło do wypadku śmiertelnego, w którym zginął 25-letni mężczyzna. Był on pasażerem mercedesa kierowanego przez 22-latka. Na łuku drogi młody szofer stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z jezdni. Samochód po przejechaniu kilkudziesięciu metrów uderzył w metalową barierę znajdującą się nad potokiem Łosianka. Poszkodowany pasażer został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Tarnowie. Niestety lekarzom nie udało się uratować jego życia. Dużo więcej szczęścia miał kierowca. 22-letni mieszkaniec gminy Ropa również został ranny, jednak jego obrażenia nie były krytyczne.

Policjanci KPP Gorlice dokonali oględzin miejsca zdarzenia i zabezpieczyli ślady. Funkcjonariusze pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia. Wiadomo, że kierujący mercedesem był trzeźwy. Do zdarzenia prawdopodobnie przyczyniły się trudne warunki drogowe. Mokra jezdnia przy temperaturze około 0 st. Celsjusza stała się bardzo śliska, co mogło doprowadzić do utraty panowania nad pojazdem.

Tarnów: Pierwsza w Polsce operacja z użyciem robota MazorX
Sonda
Co jeszcze można zrobić, by wypadków na polskich drogach było mniej?