Nikt nie pomógł Kindze. 12-latka popełniła samobójstwo. Pochowali ją w Nowy Rok

2022-01-05 17:48
Nikt nie pomógł Kindze. 12-latka popełniła samobójstwo. Pochowali ją w Nowy Rok
Autor: Diana Cibotari/cc0/pixabay zdjęcie ilustracyjne

Nie żyje 12-letnia Kinga, molestowana seksualnie dziewczynka spod Dąbrowy Tarnowskiej. Jej dramat opisał kilka miesięcy portal tokfm.pl. O sprawie wiedziała prokuratura, sąd i przedstawiciele służb mundurowych, a mimo to nie udało się uchronić dziecka przed tragicznym losem. Tuż przed końcem roku Kinga popełniła samobójstwo.

Nie żyje 12-letnia Kinga spod Dąbrowy Tarnowskiej. Popełniła samobójstwo

Kilka miesięcy temu portal tokfm.pl opisał przypadek 12-letniej Kingi spod Dąbrowy Tarnowskiej, która była molestowana seksualnie przez bliską jej osobę. Dodatkowo gościem w jej domu bywał mężczyzna, który również miał się dopuścić wobec niej przestępstwa na tle seksualnym. Dramat rozpoczął się w czerwcu 2021 roku. Napastowana przez dorosłego mężczyznę dziewczynka zdołała uciec, a następnego dnia opowiedziała o tej sytuacji swojej nauczycielce, która z kolei zawiadomiła dyrektora szkoły. Ten zdecydował o zgłoszeniu sprawy prokuraturze. Następnie 12-latka na wakacje wyjechała do innego województwa, gdzie mieszkają jej krewni. Cioci również opowiedziała własne traumatyczne przeżycia, dodatkowo oskarżając o molestowanie seksualne swojego ojczyma. Kobieta złożyła zawiadomienie do najbliższego komisariatu policji, a do sądu wysłała wniosek o zabezpieczenie dziecka. Sąd w Środzie Śląskiej nie zdecydował się jednak na taki krok i wysłał całą dokumentację sprawy do Dąbrowy Tarnowskiej, uznając że to miejscowy wymiar sprawiedliwości powinien zdecydować o dalszym przebiegu postępowania. Gdy matka 12-latki dowiedziała się o zawiadomieniu, kazała córce wracać do domu. Biurokratyczne procedury przedłużały się, a dziewczynka w tym czasie musiała mieszkać pod jednym dachem z osobą, którą oskarżała o molestowanie seksualne. 

PRZECZYTAJ: Szok w Tarnowie! Wyleciał z trzeciego piętra. Był przetrzymywany!

Jej stan psychiczny zaczął się pogarszać. Z relacji tokfm.pl wynika, że 12-latka zaczęła mieć problemy w szkole i groziła odebraniem sobie życia. Dyrektor placówki trzykrotnie musiał wzywać do niej pomoc, aż w końcu Kinga trafiła na oddział psychiatrii dziecięcej. Dziewczynka miała także coraz większe trudności w kontaktach z rówieśnikami. Podczas internetowych rozmów z ciocią skarżyła się na "złe samopoczucie i złe myśli". Niestety, nim zapadła decyzja o zabezpieczeniu dziecka w rodzinie zastępczej doszło do najgorszego. Tuż przed końcem roku (29 grudnia) dziewczynka popełniła samobójstwo. Jej pogrzeb odbył się w Nowy Rok. Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie śmierci 12-latki. Jego celem jest sprawdzenie, czy dziewczynka nie była nakłaniana przez inne osoby do odebrania sobie życia. 

ZOBACZ: Z zazdrości o dziewczynę zdemolował siekierą cudzy samochód. Doszło do fatalnej pomyłki [ZDJĘCIA]

Gdzie szukać pomocy w sytuacjach kryzysowych?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys bądź masz myśli samobójcze, zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?

  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
  • Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
  • Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
  • Strona internetowa pokonackryzys.pl

W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112.

Sonda
Czy pomoc psychologiczna w Polsce jest łatwo dostępna?
Znęcała się nad mężem, w końcu go zabiła. Okrutny mord na łódzkich Bałutach