Zainwestował drobniaki, a zgarnął dużą sumę. Główna wygrana Lotto w Krakowie

i

Autor: Super Express, Shutterstock zdjęcie ilustracyjne

Duża wygrana

Nowy milioner w Małopolsce! Jako jedyny trafił "szóstkę", teraz może świętować

2023-09-22 14:00

Małopolska ma nowego milionera! Tym razem szczęście dopisało graczowi, który kupił kupon w Nawojowej (powiat nowosądecki). Na jego losie znalazła się "szóstka" wskazana przez maszynę w Studio Lotto. Farciarz był jedyną tego dnia osobą, która rozbiła bank, dlatego wysoką wygraną nie musiał się z nikim dzielić.

Nowy milioner w Małopolsce! Jako jedyny trafił "szóstkę", teraz może świętować

Małopolska ma nowego lottomilionera. Przy ul. Krynickiej w Nawojowej na Sądecczyźnie został zakupiony los, który przyniósł właścicielowi wygraną w wysokości  2 307 419,50 zł. Gracz rozbił bank trafiając "szóstkę" w Lotto, podczas czwartkowego (21 września) losowania. Był jedyną tego dnia osobą, która sięgnęła po główną wygraną. Fortunę przyniosły mu liczby: 13, 14, 33, 36, 37, 49. 

Przypomnijmy, że w minionym tygodniu milionerem został gracz z Raciborska (powiat wielicki), który sięgnął po wygraną III stopnia w Eurojackpot.

Rekordowe wygrane Lotto w Małopolsce

Najwyższą wygraną w Lotto pozostaje osiągnięcie gracza z podtarnowskiego Skrzyszowa, który w 2017 roku rozbił kumulację wartą prawie 37 milionów złotych. Rekordowa szóstka trafiona w Skrzyszowie nie jest jedyną wygraną przekraczającą 30 milionów złotych w powiecie tarnowskim. 31 maja 2016 roku w Żabnie gracz trafił 30 588 372,20 zł.