Nowy Sącz. Proboszcz z parafii św. Rocha zakażony koronawirusem! Myślał, że ma grypę żołądkową

2020-10-08 9:52
Nowy Sącz. Proboszcz z parafii św. Rocha zakażony koronawirusem! Myślał, że ma grypę żołądkową
Autor: Google Street View Kościół należący do parafii św. Rocha został zamknięty do odwołania.

Parafia św. Rocha w Nowym Sączu poinformowała, że jej proboszcz ks. Józef Janas zaraził się koronawirusem. Z tego powodu od wczoraj (7 października) do odwołania zamknięty jest kościół należący do tej parafii. Kapłan początkowo myślał, że cierpi na grypę żołądkową, ale gdy objawy choroby nie ustępowały zrobił testy na obecność koronawirusa. Wynik okazał się pozytywny.

Ksiądz Józef Janas, pełniący funkcję proboszcza parafii św. Rocha w Nowym Sączu jest zakażony koronawirusem. Kapłan zaczął chorować już w zeszłym tygodniu, ale początkowo myślał, że to grypa żołądkowa. Gdy objawy nie ustępowały postanowił wykonać testy na obecność koronawirusa w organizmie. Wymazy pobrano od niego we wtorek (6 października), a dzień później otrzymał pozytywny wynik badań oznaczający, że jest zakażony. Od wczoraj (7 października) parafialny kościół jest zamknięty do odwołania. Zamówione Msze św. będą odprawione w tych samych godzinach w kaplicy na plebanii. Wikariusze z parafii św. Rocha poprosili o modlitwę za zarażonego proboszcza.

- Drodzy Parafianie! W minionym tygodniu Ks. Prałat miał objawy przypominające grypę żołądkową. Po konsultacji z lekarzem prowadzącym oraz pogotowiem ratunkowym konieczne było, aby pozostał przez ten czas w izolacji do czasu ustąpienia objawów. W związku z tym, że objawy nie ustępowały, we wtorek (06.10.) pobrano Ks. Prałatowi wymaz na obecność Covid19. Wynik testu otrzymaliśmy w środę (07.10.) i okazał się pozytywny. Z tego względu od środy kościół będzie zamknięty. Zamówione Msze św. będą odprawione w tych samych godzinach w kaplicy na plebanii. Przepraszamy za niedogodności i prosimy o duchową łączność. O dalszych działaniach będziemy informować w porozumieniu z Sanepidem. Prosimy o modlitwę - brzmi komunikat umieszczony na stronie internetowej parafii św. Rocha w Nowym Sączu.

Małe kotki utknęły w rurze