Osobowa honda staranowana przez tira. Nie żyje 77-letni kierowca i jego pasażerka

i

Autor: Małopolska Policja Kierowca hondy, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej na skrzyżowaniu zderzył się ze scanią.

Wypadek śmiertelny

Osobowa honda staranowana przez tira. Nie żyje 77-letni kierowca i jego pasażerka

2023-08-21 15:36

Dwie osoby zginęły w wypadku, do którego doszło w Gierczycach (powiat bocheński). Poruszały się one hondą, a na skrzyżowaniu drogi powiatowej oraz drogi wojewódzkiej 967 ich pojazd zderzył się z tirem. 77-letni kierowca i pasażerka w tym samym wieku trafili do szpitala, gdzie zmarli wskutek odniesionych obrażeń. Kierowca tira był trzeźwy w momencie wypadku.

Gierczyce. Honda staranowana przez tira. Nie żyje 77-letni kierowca i jego pasażerka

Dwoje mieszkańców województwa śląskiego zginęło w wypadku, do którego doszło w sobotę, 19 sierpnia w Gierczycach (powiat bocheński). Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że ich osobowa honda, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, na skrzyżowaniu drogi powiatowej i drogi wojewódzkiej 967 zderzyła się z tirem. 77-letni kierowca hondy oraz pasażerka pojazdu będąca rówieśniczką szofera trafili do szpitala. Niestety ich obrażenia okazały się zbyt rozległe. Lekarzom nie udało się uratować poszkodowanych w wypadku. Scanią kierował 26-letni mężczyzna, również będący mieszkańcem województwa śląskiego. W momencie tragicznego zdarzenia był on trzeźwy.

Na miejscu wypadku bocheńscy policjanci pod nadzorem prokuratora wykonali czynności procesowe. Dokładne okoliczności tego tragicznego wypadku będą ustalane w toku prokuratorskiego śledztwa.

Tragedia w Mostkach koło Nowego Sącza: 12–letni Wojtuś utopił się w stawie razem ze swoim 20-letnim wujkiem. W sobotę obaj zostali pochowani