Pod Limanową straż graniczna zatrzymała dwóch Afgańczyków. Schowali się pod naczepą ciężarówki [ZDJĘCIA]

2021-04-08 11:35
Pod Limanową straż graniczna zatrzymała dwóch Afgańczyków. Schowali się pod naczepą ciężarówki
Autor: Karpacki Oddział Straży Granicznej Zgodnie z decyzją sądy, obaj mężczyźni trafili do strzeżonego ośrodka dla cudzoziemców.

Dwóch młodych, pochodzących z Afganistanu cudzoziemców zatrzymali funkcjonariusze Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w miejscowości Konina (pow. limanowski). Mężczyźni schowali się pod naczepą samochodu ciężarowego i w ten sposób chcieli przedostać się do Włoch. Zgodnie z decyzją sądu obaj mężczyźni na trzy miesiące trafili do strzeżonego ośrodka dla cudzoziemców w Przemyślu.

Afgańczycy wjechali do Polski pod naczepą ciężarówki

W Wielki Piątek (2 kwietnia) funkcjonariusze Karpackiego Oddziału Straży Granicznej otrzymali sygnał od dyżurnego policji w Mszanie Dolnej dotyczący dwóch cudzoziemców, którzy prawdopodobnie przebywają w Polsce nielegalnie. W miejscowości Konina (pow. limanowski) zatrzymano dwóch młodych obywateli Afganistanu. Przypuszczenia, że wjechali oni do naszego kraju bez wymaganych zezwoleń okazały się słuszne. Cudzoziemcy przekroczyli polsko-słowacką granicę pod naczepą ciężarówki. Wcześniej pieszo dotarli z Serbii na Węgry, a tam dostali się pod naczepę. Zatrzymani mężczyźni twierdzili, że zmierzali do Włoch. 

PRZECZYTAJ: Koronawirus, 8 kwietnia 2021. Ile jest dzisiaj zakażeń i zgonów? Sytuacja pandemiczna w Małopolsce [Raport Ministerstwa Zdrowia z 8 kwietnia woj. małopolskie]

Afgańczykom wykonano testy na obecność koronawirusa, który dały wyniki negatywne. Cudzoziemcy nie mieli przy sobie żadnych dokumentów podróży, nie posiadali również w Polsce rodziny i miejsca pobytu oraz wystarczających środków pieniężnych. Sąd zdecydował o umieszczeniu ich na trzy miesiące w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców w Przemyślu. Prawdopodobnie czeka ich wydalenie z terytorium RP.

ZOBACZ: Student PWSZ Nowy Sącz wygrał 75 tysięcy złotych w "Milionerach". Zrezygnował z gry przy tym pytaniu

Celnicy zlikwidowali nielegalny salon gier w Gryficach