Połom Duży. Szaleńczą jazdę zakończył upadkiem ze skarpy. Chciał uciec policji [ZDJĘCIA]

2020-12-16 9:40
Połom Duży. Szaleńczą jazdę zakończył upadkiem ze skarpy. Chciał uciec policji
Autor: KWP Kraków Kierowca miał w organizmie prawie promil alkoholu.

Upadkiem ze skarpy i uderzeniem w mur zakończyła się dla 60-letniego kierowcy audi próba uniknięcia spotkania z mundurowymi. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej tylko podjął próbę ucieczki. Miał ku temu powód, ponieważ wsiadł za kółko pod wpływem alkoholu. Być może uszłoby mu to na sucho, gdyby nie wyprzedzał innych pojazdów na przejściu dla pieszych.

60-letni kierowca audi za wszelką cenę chciał uniknąć spotkania z mundurowymi. Policjanci chcieli zatrzymać go kontroli, gdy patrolując DW 965 w miejscowości Połom Duży (gm. Nowy Wiśnicz) zobaczyli, że wyprzedza on inne pojazdy na przejściu dla pieszych. Kiedy kierowca zorientował się, że funkcjonariusze dostrzegli jego drogowe popisy gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać. Chcąc zgubić radiowóz lekceważył nawet podwójną linię ciągłą, ale jego desperacka próba pozostawienia pościgu daleko w tyle zakończyła się kraksą. Po półkilometrowej ucieczce, pokonując z dużą prędkością łuk drogi 60-latek stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w znak drogowy, a następnie zjeżdżając ze skarpy przebił ogrodzenie przydrożnej posesji i jazdę zakończył uderzeniem w betonowy mur oporowy. Mężczyzna nie był w stanie o własnych siłach opuścić samochodu, na szczęście obrażenia, których doznał okazały się powierzchowne.

Szybko wyszło na jaw, dlaczego 60-latek był tak zdesperowany. Badanie trzeźwości wskazało, że miał on prawie promil alkoholu w organizmie. Za ten skrajny brak odpowiedzialności mężczyznę czekają teraz bardzo poważne konsekwencje prawne. Niezatrzymanie się do kontroli drogowej zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości to 2 lata więzienia, utrata prawa jazdy i bardzo wysokie kary pieniężne. Sprawca odpowie również za szereg wykroczeń, które popełnił podczas ucieczki przed policjantami.

Czytaj też: Zabili z chorej miłości. Uczucia pchnęły ich do największej zbrodni [GALERIA]

Czytaj też: GROŹNY wypadek na stoku w Kasinie Wielkiej. Lądował śmigłowiec ratowniczy [ZDJĘCIA]

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Najbliżsi pożegnali zamordowanego i spalonego Andrzeja B.