Pożar w Żurowej. Ojciec z synem stracili dach nad głową [ZDJĘCIA]

Pożar w Żurowej. Ojciec z synem stracili dach nad głową
Autor: OSP Szerzyny Na szczęście mieszkańcy domu zdążyli opuścić na czas, ale w wyniku pożaru stracili dach nad głową.

Kolejny pożar w regionie. Tym razem ogień rozprzestrzenił się w domu zamieszkiwanym przez dwie osoby: ojca oraz syna. Na szczęście zdążyli oni na czas uciec z płomieni i nie doznali żadnych obrażeń. Działanie niszczycielskiego żywiołu pozbawiło ich jednak dachu nad głową. Trwa ustalanie przyczyny pojawienia się płomieni. Wstępnie wykluczono, by w tym przypadku doszło do podpalenia.

Pożar domu w Żurowej. Ojciec z synem stracili dach nad głową

Do pożaru domu w Żurowej (gm. Szerzyny) doszło w poniedziałek, 18 stycznia około godz. 23.20. Na miejsce skierowano po dwa zastępy strażaków-ochotników z Żurowej i Szerzyn oraz po jednym zastępie z Ołpin, Swoszowej, a także filii PSP w Siedliskach. Walka z płomieniami trwała przez całą noc, a dodatkowo utrudniały ją warunki atmosferyczne: intensywnie padający śnieg oraz ujemne temperatury. W budynku, który został doszczętnie zniszczony mieszkały dwie osoby: ojciec i syn. Na szczęście nie doznali oni obrażeń, lecz stracili dach nad głową i praktycznie całe wyposażenie domu. Trwa ustalanie przyczyny pożaru, wstępnie wykluczono, by przyczyniły się do niego osoby trzecie.

PRZECZYTAJ: Dramat rodziny z Szymbarku. W pożarze stracili dorobek życia. Ruszyła zbiórka dla pogorzelców [WIDEO, ZDJĘCIA]

Jak opisuje portal rdn.pl, pogorzelcy znaleźli schronienie w sąsiednim domostwie, potrzebują jednak pomocy w powrocie do normalnego życia. Jej udzielenie zapowiedział już wójt gminy Szerzyny. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej ma wspólnie z miejscowym sołectwem i parafią określić listę najpotrzebniejszych rzeczy, w które trzeba będzie wyposażyć mężczyzn dotkniętych dramatem. Do pomocy będą mogli włączyć się również mieszkańcy gminy Szerzyny.

ZOBACZ: Wierzchosławice. Strażacy chcieli ratować przymarzniętego łabędzia. FAŁSZYWY alarm [ZDJĘCIA]

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Tragiczny pożar w Szymbarku. Nastolatka zginęła w płomieniach