Prezydent chwali się sukcesem! W Nowym Sączu poradzili sobie ze skutkami KORONAWIRUSA! [ZDJĘCIA]

2020-02-26 8:41 Adrian Teliszewski

Udało się pokonać zaskakujące skutki koronawirusa, które nieoczekiwanie dotknęły mieszkańców Nowego Sącza. Do miasta dotarło wreszcie 25 tysięcy kart miejskich i już bez przeszkód mogą one trafić do nowosądeczan. Magistrat zwłokę tłumaczył epidemią chińskiego wirusa. Przez nią fabryki znajdujące się w Państwie Środka nie dostarczały na czas zamówionego towaru.

W połowie lutego pisaliśmy o opóźnieniach w dostawie kart miejskich do mieszkańców. Magistrat tłumaczył, że zwłoka jest spowodowana przez chińskiego koronawirusa. Epidemia wymusiła czasowe zamknięcie fabryk w Państwie Środka, które nie dostarczały odbiorcom zamówionego towaru. Tymczasem mieszkańcy Nowego Sącza niecierpliwili się, że nie mogą korzystać z ulg związanych z posiadaniem karty miejskiej. 

Ludomir Handzel, prezydent Nowego Sącza poinformował o przezwyciężeniu trudności i zademonstrował tysiące blankietów kart, które mogą wreszcie trafić do mieszkańców. Wniosek o jej wydanie złożyło około 25 tysięcy nowosądeczan.

Do tej pory w Nowym Sączu zdarzył się jeden przypadek podejrzenia choroby spowodowanej koronawirusem. Po przeprowadzeniu badań okazało się jednak, że pacjent cierpi na dolegliwość innego rodzaju. 

Tymczasem Ministerstwo Zdrowia ogłosiło listę szpitali, do których należy się zgłaszać z podejrzeniem zakażenia. W tym gronie znalazły się trzy placówki ze wschodniej Małopolski.

Jak się ustrzec przed koronawirusem?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.