Przewodnik po cerkwi św. Jakuba w Powroźniku UDERZONY przez turystę. ZADZIWIAJĄCY powód

Przewodnik po cerkwi św. Jakuba w Powroźniku UDERZONY przez turystę. ZADZIWIAJĄCY powód
Autor: Henryk Bielamowicz/CC BY-SA 4.0/wikipedia Krewki turysta zdenerwował się prośbą przewodnika o założenie maseczki.

Przewodnik po cerkwi św. Jakuba w Powroźniku został uderzony w twarz przez turystę po tym, gdy przewodnik poprosił go o założenie maseczki. Zgodnie z obowiązującymi obostrzenia epidemiologicznymi zakrywanie twarzy w miejscach kultu jest obowiązkowe. Na szczęście poszkodowany nie doznał poważnych obrażeń i nie wymagał hospitalizacji. Po zdarzeniu napastnik uciekł. Poszukuje go policja.

Przewodnik uderzony w twarz przez turystę

Jak opisuje portal Sadeczanin.info, do bulwersującego zdarzenia doszło w cerkwi św. Jakuba w Powroźniku w sobotę, 20 lutego. Paweł Kącki, który oprowadza turystów po obiekcie został zaatakowany przez jednego z mężczyzn. Powód ataku był zadziwiający. Turysta zdenerwował się prośbą przewodnika o założenie maseczki. Zamiast dostosować się do panujących obostrzeń epidemiologicznych, agresor uderzył w twarz przewodnika. Na szczęście pan Paweł doznał tylko powierzchownych obrażeń i nie wymagał hospitalizacji. Po zdarzeniu napastnik uciekł ze swoimi kompanami. Sądecka policja prowadzi czynności zmierzające do ustalenia sprawcy skandalicznego występku. 

PRZECZYTAJ: Beczułka piwa w czasie postu. Tak browar w Okocimiu pokrzepiał osłabione zakonnice

- Policjanci ustalili, że podczas oprowadzania grupy osób po cerkwi, do jej wnętrza weszło czterech mężczyzn, którzy nie stosowali się do obowiązujących obostrzeń związanych z zasłanianiem nosa i ust. Przewodnik zwrócił im uwagę, a gdy odmówili, oświadczył, że zadzwoni na policję. Po wyjściu na zewnątrz, jeden z mężczyzn wytrącił mu telefon z ręki, a następnie uderzył - powiedziała portalowi Sadeczanin.info podkom. Justyna Basiaga z sądeckiej policji.

ZOBACZ: Tropie. Mężczyzna spadł ze skarpy nad brzegiem jeziora. Skomplikowana akcja ratownicza [ZDJĘCIA]

Policja w Zakopanem kontroluje przestrzeganie obostrzeń