Spis Powszechny 2021. Gdzie spisać się w Tarnowie?

2021-09-27 14:47
Spis Powszechny 2021. Gdzie spisać się w Tarnowie?
Autor: JESHOOTS-com/cc0/pixabay W Tarnowie w ostatnich dniach trwania spisu będą funkcjonowały dodatkowe dyżury spisowe.

Spis Powszechny 2021 kończy się w czwartek, 30 września, a tymczasem ponad 27 tysięcy tarnowian w dalszym ciągu nie wzięło w nim udziału. Z tego powodu Gminne Biuro Spisowe w Tarnowie wprowadziło dodatkowe dyżury. Spisać można się również przez Internet lub przez telefon. Osoby odmawiające udziału w spisie muszą liczyć się z karą grzywny.

Już tylko kilka dni zostało na wzięcie udziału w Narodowym Spisie Powszechnym 2021. Jak informuje tarnowski magistrat, dotychczas w spisie wzięło udział niecałe 74 proc. mieszkańców miasta, co oznacza że w dalszym ciągu ponad 27 tysięcy tarnowian nie wypełniło ustawowego obowiązku. Spisać można się na kilka sposobów. Najprostszym z nich jest wypełnienie deklaracji przez Internet. Można to zrobić pod TYM adresem. Istnieje również możliwość telefonicznego kontaktu z rachmistrzem. Dzwonić należy pod numer: 22 279 99 99. Kolejnym sposobem na wzięcie udziału w Narodowym Spisie Powszechnym jest umówienie wizyty w Urzędzie Miasta Tarnowa.

PRZECZYTAJ: O krok od tragedii w Naszacowicach. Opel uderzył w latarnię i zatrzymał się na skarpie [ZDJĘCIA]

Chęć takiej wizyty trzeba zgłosić pod numerem tel.: 14 6882 710, a sam spis odbywa się w budynku magistratu przy ul. Nowej 4, pok. 209. W ostatnim tygodniu spisu zostały uruchomione dodatkowe dyżury spisowe. Od poniedziałku (27 września) do środy (29 września) Gminne Biuro Spisowe w Tarnowie działa w godz. 7.30-17.00. Z kolei w czwartek (30 września) mieszkańcy Tarnowa mogą odwiedzać rachmistrzów w godz. 7.30 do 18.00. Przypominamy, że osoby odmawiające udziału w spisie mogą zostać ukarane grzywną w wysokości do 5 tysięcy złotych.

ZOBACZ: Śmierć na torach w Stróżach. Kobieta nie miała żadnych szans na przeżycie

Sonda
Czy spisałaś/łeś się w Narodowym Spisie Powszechnym?
Miał 14 kg narkotyków. Grzyby też, ale halucynogenne