Stracona szansa w Gdańsku. Grupa Azoty Tarnów dalej bez zwycięstwa na wyjeździe

Autor: Torus Wybrzeże Gdańsk Stracona szansa w Gdańsku. Grupa Azoty Tarnów dalej bez zwycięstwa na wyjeździe

2019-11-18 14:40

Piłkarze ręczni Grupy Azoty Tarnów jeszcze poczekają na pierwszą w sezonie wyjazdową wygraną. Spotkanie z Torus Wybrzeżem Gdańsk zakończyło się porażką beniaminka PGNiG Superlig, mimo że tarnowianie w pewnym momencie prowadzili już 10-4. Bardziej doświadczony zespół z Pomorza opanował jednak sytuację i w drugiej połowie przechylił szalę na własną korzyść.

Gospodarze byli w szoku, kiedy po 15 minutach przegrywali z Grupą Azoty Tarnów różnicą sześciu bramek. Ofensywa beniaminka wchodziła w obronę Wybrzeża jak nóż w masło. Gdańszczanie nie radzili sobie zwłaszcza z Rennosuke Tokudą i często musieli ratować się faulami. Kary minutowe przydzielane im przez sędziów jeszcze pogłębiały kryzys drużyny, która na ligową wiktorię czekała od 25 września. Sytuację na parkiecie odwróciła przerwa na żądanie trenera gospodarzy Thomasa Orneborga. Po tym wydarzeniu to tarnowianie zaczęli mieć problemy ze skończeniem ataku, a rywale szybko odrobili straty. Do przerwy Grupa Azoty prowadziła tylko jednym trafieniem (12-11).

Gospodarze, którzy uciekli spod topora zwietrzyli swoją szansę na wygranie meczu. Wyjście na prowadzenie zajęło im jeszcze kilkanaście minut drugiej połowy, lecz kiedy to się już stało, tarnowianie nie byli w stanie uniknąć porażki. Ich zmorą był zwłaszcza stojący w bramce Wybrzeża Artur Chmieliński oraz dwaj gdańscy rozgrywający: Mateusz Wróbel i Kamil Adamczyk. Wśród zawodników beniaminka tradycyjnie najskuteczniejszy był Jakub Kowalik (6 bramek).

Torus Wybrzeże Gdańsk – Grupa Azoty Tarnów 25-22 (11-12)

Wybrzeże: Chmieliński – Adamczyk 8, Wróbel 7, Janikowski 4, Prymlewicz 2, Komarzewski 1, Gajek 1, Pieczonka 1, Oliveira 1, Didyk, Gądek, Papaj, Salacz, Frańczak, Bednarek

Kary: Bednarek 6 minut, Salacz i Gądek  po 2 minuty
Trener: Thomas Orneborg

Grupa Azoty: Małecki 1, Ciochoń – Kowalik 6, Wojdan 5, Tokuda 4, Lazarowicz 2, Sanek 1, Grabowski 1, Tarcijonas 1, Grozdek 1, Pedryc, Nowak

Kary: Tarcijonas, Nowak, Wojdan po 2 minuty
Trener: Marcin Markuszewski

Czy Grupa Azoty Tarnów wygra mecz z Pogonią Szczecin?