Tarnów w czołówce szczepień w Małopolsce! Ile osób zaszczepiło się przeciw COVID-19?

2021-01-29 11:22
Szczepienia przeciw COVID-19. Ile osób zaszczepiono w Tarnowie i Nowym Sączu?
Autor: torstensimon/cc0/pixabay Już ponad pięć tysięcy osób w Tarnowie przyjęło pierwszą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19.

W Polsce wykonano już ponad milion szczepień przeciwko COVID-19. Liczba dziennie wykonywanych szczepień zbliża się do 100 tysięcy. Odnotowano dotąd niespełna 600 niepożądanych odczynów poszczepiennych. Jak w statystykach szczepień wypadają dwa największe miasta wschodniej Małopolski: Tarnów i Nowy Sącz? Okazuje się, że pod względem liczby osób zaszczepionych pierwszą dawką Tarnów znajduje się na drugim, po Krakowie miejscu w województwie.

Ile zaszczepionych w Tarnowie i Nowym Sączu [29.01.] 

Program szczepień przeciw COVID-19 zaczął się w Polsce 26 grudnia. Po ponad miesiącu jego funkcjonowania liczba wykonanych szczepień przekroczyła jeden milion, a dzienna liczba wykonywanych zabiegów zbliża się do 100 tysięcy. Co ciekawe, jak do tej pory mamy w Polsce ponad dwa razy więcej zaszczepionych kobiet (ponad 707 tysięcy) niż mężczyzn (ponad 300 tysięcy). Odnotowano 588 niepożądanych odczynów poszczepiennych, 2486 dawek szczepionki uległo utylizacji. Dzienna liczba szczepień w Małopolsce przekracza 7,5 tysiąca. W naszym województwie najszybsze tempo szczepień występuje w Krakowie, Tarnowie oraz powiatach: nowotarskim i nowosądeckim. Najwolniejszy przyrost zaszczepionych notują powiaty: dąbrowski oraz wielicki.

PRZECZYTAJ: Koronawirus. Jedenaście nowych przypadków w Tarnowie [RAPORT 29.01.21]

Pod względem liczby wykonanych szczepień Tarnów znajduje się na drugim, po Krakowie miejscu w Małopolsce. Pod górą św. Marcina wykonano już 5189 szczepień, z czego 1134 drugą dawką. Gorzej sytuacja wygląda w Nowym Sączu, gdzie wykonano dotąd 1785 szczepień, z czego 164 drugą dawką. Większą od Nowego Sącza liczbą wykonanych szczepień mogą pochwalić się między innymi: powiat limanowski (1928) oraz powiat gorlicki (2029).

ZOBACZ: Gdzie w Tarnowie zaszczepić się na COVID-19? Dziesięć punktów szczepień w mieście [LISTA]

Złodziej szczepionek złapany! Wszystko wyśpiewał. Wiemy, co ze skradzionym towarem