Szczucin: Konopie rosły w polu kukurydzy. Najwyższy krzak miał 2,5 m

2021-08-18 11:17
Szczucin: Konopie rosły w polu kukurydzy. Najwyższy krzak miał 2,5 m
Autor: KPP Dąbrowa Tarnowska Na trzech nielegalnych uprawach dąbrowscy policjanci zabezpieczyli łącznie 26 krzewów konopi indyjskich.

Trzy nielegalne uprawy konopi indyjskich zlikwidowali policjanci z Dąbrowy Tarnowskiej. Jedna z nich, znajdująca się na terenie gminy Szczucin była zlokalizowana w polu kukurydzy. Najwyższy znaleziony w tym miejscu krzew miał 2,5 metra wysokości.

Łącznie 26 krzewów konopi indyjskich zabezpieczyli policjanci z Dąbrowy Tarnowskiej na trzech nielegalnych uprawach. Dwie z nich znajdowały się na terenie gminy Szczucin, natomiast jedna była zlokalizowana na prywatnej posesji w Dąbrowie Tarnowskiej. Największych "żniw" mundurowi dokonali na jednym ze szczucińskich pól kukurydzy. Okazało się, że wśród roślin jadalnych rosną również krzewy wykorzystywane do produkcji środków odurzających. Konopie były zasadzone bezpośrednio do gleby i znajdowały się w różnym stanie rozwoju. Najwyższy krzew osiągnął wysokość 2,5 metra. Z kolei w Dąbrowie Tarnowskiej policjanci znaleźli pięć doniczek z konopiami indyjskimi i zatrzymali 21-letniego właściciela roślin. Trzecia z akcji odbyła się na prywatnej posesji w Szczucinie, gdzie w otoczeniu domu rosły trzy krzewy konopi o wysokości 1,8-2 m. Za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii polskie prawo przewiduje karę od 3 do 8 lat pozbawienia wolności.

PRZECZYTAJ: Nietrzeźwy radny gminy Chełmiec wsiadł za kółko. Nie odda mandatu

ZOBACZ: Nie żyje ks. Piotr Głód z parafii Nawojowa. Miał 56 lat

Sonda
Czy marihuana w Polsce powinna być legalna?
W szale zadźgał ukochaną Iwonę z Krośniewic