Tarnów. Młody wandal zdemolował wiatę przystankową. Później awanturował się w autobusie [ZDJĘCIA]

Tarnów. Młody wandal zdemolował wiatę przystankową. Później awanturował się w autobusie
Autor: KMP Tarnów Po wytrzeźwieniu młody mężczyzna nie potrafił wytłumaczyć policjantom swojego zachowania.

Kolejny akt wandalizmu w Tarnowie. W zeszłym tygodniu na siedzibie magistratu pojawił się wulgarny napis, a tym razem zdemolowana została wiata przystankowa w centrum miasta. Jak się okazało, sprawcą zniszczenia był 20-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego, który dodatkowo wszczął awanturę w autobusie. Jego zachowanie było skutkiem nadużycia alkoholu. Po wytrzeźwieniu nie potrafił wyjaśnić policjantom motywów swojego działania, ale wyraził skruchę i zobowiązał się do naprawienia wyrządzonych szkód.

Młody wandal zdemolował wiatę przystankową w Tarnowie

Do zdarzenia doszło w poniedziałkowy (26 kwietnia) wieczór. Na policję wpłynęło zgłoszenie dotyczące awantury w zmierzającym do Koszyc autobusie. Jej prowodyrem był 20-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego, który popychał kierowcę i zachowywał się w agresywny sposób, a dodatkowo jego krwawiąca ręka wskazywała, że tego wieczora 20-latek dopuścił się również innych przewinień. Wkrótce mundurowi zostali poinformowani o zdemolowaniu wiaty przystankowej w centrum miasta. Sprawcą okazał się ten sam mężczyzna, który po wyładowaniu złości na szybach wiaty wszczął awanturę w autobusie, stąd jego krwawiąca ręka. W momencie spotkania z policjantami 20-latek był pijany, dlatego przesłuchany został dopiero po wytrzeźwieniu. Nazajutrz nie potrafił wyjaśnić motywów swojego postępowania, wyraził jednak skruchę i zobowiązał się do naprawienia wyrządzonych szkód. Straty zostały oszacowane na dwa tysiące złotych. Policja przedstawiła wandalowi zarzut uszkodzenia mienia. Grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Przypomnijmy, że w zeszłym tygodniu doszło do dewastacji siedziby magistratu przy ul. Mickiewicza w Tarnowie. Na budynku pojawił się wówczas wulgarny napis.

PRZECZYTAJ: Ciężkowice. Okradł zamroczonego alkoholem kolegę. Za nieswoje pieniądze kupił markowe ubrania i konsolę do gier

ZOBACZ: Gorlice. Policyjny pies wytropił zaginioną kobietę. Nos Motora okazał się niezawodny [ZDJĘCIA]

Policjanci ćwiczyli nietypowe akcje