Tarnów. Stawka za wywóz śmieci znowu w górę! DRAKOŃSKA podwyżka

Tarnów. Stawka za wywóz śmieci znowu w górę! DRAKOŃSKA podwyżka
Autor: RitaE/cc0/pixabay Według planów magistratu stawka za wywóz śmieci w Tarnowie ma wzrosnąć o ponad 33 proc.

W czerwcu na forum rady miasta Tarnowa zdecydowano, że pod górą św. Marcina opłata za wywóz śmieci będzie naliczana od osoby, a nie od zużycia wody. Wówczas radni podwyższyli stawkę za zagospodarowanie odpadów z 18 do 22 złotych za osobę miesięcznie. Tymczasem okazuje się, że magistrat planuje kolejną, drastyczną podwyżkę cen wywozu śmieci.

Podczas czerwcowej, gorącej nie tylko z powodu panujących upałów sesji rady miasta radni ustalili, że w Tarnowie opłata za wywóz śmieci w dalszym ciągu będzie naliczana od osoby, a nie od zużycia wody, jak proponował magistrat. Równocześnie wyrażono zgodę na podwyższenie miesięcznej stawki za zagospodarowanie odpadów z 18 do 22 złotych od osoby. Prawdopodobnie tarnowian czeka jednak kolejna w tym roku podwyżka cen za wywóz odpadów. Urząd miasta, który ciągle musi dopłacać do gospodarki odpadami chce, by radni podczas najbliższej sesji zgodzili się na jeszcze wyższą opłatę.

Zgodnie z projektem uchwały nowa stawka za wywóz śmieci ma wynosić aż 29,45 zł od osoby miesięcznie. To oznacza podwyżkę o ponad 33 proc. w stosunku do obecnie obowiązującej opłaty! Magistrat chce, by nowa stawka obowiązywała od 1 stycznia 2021 roku. Ostateczną decyzję w sprawie podwyżki cen i jej wysokości podejmą radni. Najbliższa sesja (w trybie zdalnym) jest zaplanowana w czwartek, 29 października. 

Protest branży eventowej i gastronomicznej w Tarnowie