To koniec koronawirusa w Tarnowie? Nie przybywa nowych przypadków!

2020-05-09 14:20 AT
To koniec koronawirusa w Tarnowie? Nie przybywa nowych przypadków!
Autor: Pixaby

Według najnowszych danych Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, dziewięciu kolejnych Małopolan jest zakażonych koronawirusem. Nie ma wśród nich mieszkańców Tarnowa, gdzie od początku epidemii potwierdzono tylko jedenaście przypadków SARS-CoV-2. Ta liczba nie wzrosła już od prawie miesiąca.

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych osób z województwa. W tej grupie jest 5 kobiet i 4 mężczyzn, w wieku od 9 do 81 lat, z Krakowa (1 osoba), z powiatu bocheńskiego (3), myślenickiego (2), wielickiego (2) i krakowskiego (1). Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 1042 osób.

Liczba potwierdzonych przypadków infekcji SARS-CoV-2 w Tarnowie nie wzrosła od Wielkanocy (12 kwietnia) i od tamtego dnia wynosi jedenaście. Wówczas dowiedzieliśmy się o trzech nowych pacjentach z tego miasta. Małopolski Urząd Wojewódzki przez pewien czas informował o dwunastu przypadkach koronawirusa w Tarnowie, lecz jedna z zainfekowanych osób okazała się mieszkańcem innej miejscowości, stąd nastąpiła weryfikacja raportu.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj!

Znaleziono 3,5 letniego Kacperka. Na ciało natrafili przechodnie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

PRZECZYTAJ TAKŻE: