To tutaj zagra REPREZENTACJA POLSKI! Oto Arena "Jaskółka" Tarnów [GALERIA]

2019-11-30 17:58 Adrian Teliszewski

W sobotę, 30 listopada tarnowianie po raz pierwszy mogli zaglądnąć do świeżo wyremontowanej hali w Mościcach. Przy okazji odbyły się pokazowe treningi siatkarzy, siatkarek, futsalistów, koszykarek oraz występy artystyczne. Za niespełna miesiąc w Arenie "Jaskółka" Tarnów jest zaplanowany Turniej Czterech Narodów w piłce ręcznej, w którym zagra reprezentacja Polski.

W połowie zeszłego tygodnia hala została ODEBRANA od wykonawcy. Jej przebudowa przedłużyła się o ponad rok, ze względu na problemy z montażem dachu. Obiekt pomieści ponad 4 tysiące widzów, a kosztował prawie 60 milionów złotych. Kwota ta w całości pochodziła z budżetu miasta. Ostatnio prezydent Roman Ciepiela zapowiedział ponowienie starań o przyznanie Tarnowowi DOTACJI na sfinansowanie przebudowy areny.

- To dla Tarnowa wielki dzień. Otwieramy obiekt, który jest na miarę naszych czasów, nowoczesny, pięknie oświetlony, z dobrą akustyką i bezpieczny. Mam nadzieję, że tarnowianie szybko polubią bywanie tutaj, a sportowcy i artyści dostarczą nam niezapomnianych przeżyć. Jest to największa po krakowskiej Tauron Arenie hala w naszym regionie. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy włożyli trud w projektowanie, przygotowanie i przeprowadzenie całej inwestycji, a mieszkańcom Tarnowa dziękuję za jej sfinansowanie - powiedział Roman Ciepiela, prezydent Tarnowa.

Oprócz odnowionych trybun i parkietu mogącego służyć kilku dyscyplinom sportowym, hala jest wyposażona między innymi w cztery telebimy LED, osiem szatni przeznaczonych dla sportowców oraz dwie dodatkowe szatnie dla artystów, salę konferencyjną, siłownię, czy pomieszczenia odnowy biologicznej. Wewnątrz powstaną również punkty gastronomiczne. Obiekt jest przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.  Na jego dachu zostały zainstalowane panele fotowoltaiczne, które mają ograniczyć koszty funkcjonowania tarnowskiej areny. Parking przy hali pomieści 10 autobusów, prawie 400 samochodów oraz 100 rowerów.