TVP prostuje nieprawdziwe informacje! Pomogła interwencja polityków

2020-02-05 8:29 Adrian Teliszewski
TVP prostuje nieprawdziwe informacje! Pomogła interwencja polityków
Autor: summa/cc0/pixabay Interwencja bocheńskich polityków przyniosła efekt

Interwencja bocheńskich polityków w sprawie nieprawdziwych informacji dotyczących kopalni soli w Bochni przyniosła pożądany efekt. Telewizja publiczna na swojej stronie internetowej uwzględniła fakt, że to właśnie bocheńska, a nie wielicka kopalnia jest najstarszym tego typu obiektem w kraju.

O sprawie pisał portal Bochnianin.pl. W programie Teleranek emitowanym przez TVP ABC pojawił się konkurs z pytaniem o lokalizację najstarszej kopalni soli w Polsce. Błędnie przy tym wskazano, że prawidłową odpowiedzią jest Wieliczka, choć złoże w Bochni odkryto kilkanaście lat wcześniej. Pismo do prezesa TVP Jacka Kurskiego z prośbą o sprostowania błędnej informacji wysłał starosta bocheński Adam Korta. Do inicjatywy przyłączyli się również: poseł Stanisław Bukowiec i burmistrz Bochni Stefan Kolawiński.

Telewizja publiczna już poprawiła błędne informacje na swojej stronie internetowej. Dodatkowo wysłała do Bochni ekipę reporterską i zrealizowała materiał o tamtejszej kopalni soli. Można więc mieć nadzieję, że całe zamieszanie przysłuży się promocji miasta.