Biskup tarnowski Andrzej Jeż

i

Autor: ks. Marian Kostrzewa/diecezja tarnowska

Wojna na Ukrainie. Ważny apel biskupa tarnowskiego! Wierni mają odśpiewać suplikację

2022-02-17 14:39

Wojna na Ukrainie może wybuchnąć w każdej chwili! Dzisiaj (17 lutego) doszło do ostrzelania przedszkola w miejscowości Stanica Ługańska, a strona ukraińska wini za ten incydent prorosyjskich separatystów. Biskup tarnowski Andrzej Jeż zaapelował do wiernych o modlitwę w intencji pokoju. Po zakończeniu każdej mszy świętej ma być odśpiewana suplikacja.

Wojna na Ukrainie. Ważny apel biskupa tarnowskiego! Wierni mają odśpiewać suplikację

Sytuacja na pograniczu ukraińsko-rosyjskim jest bardzo napięta. Dzisiaj (17 lutego) doszło do incydentu, podczas którego ostrzelane został przedszkole w miejscowości Stanica Ługańska. Strona ukraińska obwiniła o ten incydent prorosyjskich separatystach, oni z kolei powtarzają, że za ostrzałem stoi wojsko ukraińskie. W dalszym ciągu niepotwierdzona pozostaje wiadomość o wycofywaniu się wojsk rosyjskich spod granicy. O modlitwę w intencji pokoju zaapelował biskup tarnowski Andrzej Jeż. Hierarcha zalecił wiernym, by po zakończeniu każdej mszy świętej odśpiewali oni suplikację. Jest to modlitwa błagalna, rozpoczynająca się od słów "Święty Boże, święty mocny". Już wcześniej podobne zalecenie wydał między innymi biskup legnicki Andrzej Siemieniewski.

PRZECZYTAJ: Tragicznie zmarły olimpijczyk zostanie pochowany w Starym Sączu. Kiedy pogrzeb?

Dodatkowo bp Andrzej Jeż postanowił, by w diecezji tarnowskiej wezwania w intencji pokoju zostały dołączone do modlitwy wiernych. W tym przypadku biskup przedstawił cztery propozycje:

  • Módlmy się za wszystkich ludzi dobrej woli, którzy nie ustają w staraniach o utrzymanie pokoju na Ukrainie, aby umocnieni darem mądrości odnaleźli właściwą drogę rozwiązania obecnego kryzysu.
  • Módlmy się o dar pokój na świecie, a szczególnie na Ukrainie, aby żaden człowiek nie doświadczał koszmaru wojny.
  • Módlmy się o pokój dla ludzkości. Pomóż nam Panie przezwyciężać złość i nienawiść, by człowiek nie zabijał drugiego człowieka.
  • Módlmy się, aby przywódcy zwaśnionych narodów znów przyjaźnie podali sobie ręce, by śmiercionośną broń zamknięto na powrót w bazach, a armie wróciły do koszar.

Bieżącą sytuację na Ukrainie można śledzić pod TYM adresem.

ZOBACZ: Tarnów. 21-latek wyprzedzał kolumnę samochodów. Doszło do katastrofy [ZDJĘCIA]

Sonda
Czy dojdzie do wojny na Ukrainie?
Wichura przewróciła dźwig budowlany w Krakowie! Są ranni