Strażacy - zdj. poglądowe

i

Autor: pixabay.com

Eksplozja w Małopolsce

Wybuch domu pod Tarnowem. Nie żyje 90-letni lokator. Trwa przeczesywanie gruzowiska

2022-07-23 13:37

Potężny wybuch w miejscowości Zalasowa koło Tarnowa w Małopolsce. W wyniku zdarzenia zawaleniu uległa część domu. Niestety, nie udało się uratować 90-letniego lokatora, który znajdował się pod gruzami. Strażacy nadal przeczesują gruzowisko, aby upewnić się, że nikogo już więcej nie było w domu w momencie zdarzenia.

Zalasowa: Wybuch w domu jednorodzinnym. Nie żyje 90-latek

Wybuch miał miejsce w sobotę, 23 lipca rano w miejscowości Zalasowa w powiecie tarnowskim. Jak podają lokalne media, najprawdopodobniej źródłem wybuchu była butla z gazem. Jakie były przyczyny zdarzenia - tym zajmie się policja i prokuratura. Niestety, wiemy już, że z powodu wybuchu zginał 90-letni lokator budynku. Został on wyciągnięty z gruzowiska i przekazany medykom, ale nie udało się go uratować. Zawaleniu uległa część budynku. Doszło także do pożaru.

- Akcja poszukiwawcza nadal trwa. Przekopujemy gruzowisko. Pomaga nam ciężki sprzęt w postaci koparki dostarczonej przez gminę. W akcji bierze udział policja, czynności prowadzi także prokurator. Na miejsce zadysponowano też Specjalistyczną Grupę Poszukiwawczą z Nowego Sącza razem z psami. Z pomocą kamer wziernikowych stwierdziliśmy, że pod gruzami nie ma już nikogo, ale dopóki się nie upewnimy, pozostaniemy na miejscu - mówi nam Marcin Opioła, rzecznik straży pożarnej w Tarnowie.

Czytaj również: Cała Polska poruszona śmiercią Agnieszki z Zabrza. "Tak się dzieje, gdy zgaśnie wszelka nadzieja"

Zobacz także: Rok temu w Borowcach pochowano ofiary Jacka Jaworka. Słowa biskupa do dziś łamią serce

Sonda
Czy byłeś kiedyś świadkiem pożaru?
Tragiczny pożar pod Wrocławiem