Występ Totentanz na dachu tarnowskiego teatru. Gdzie i o której oglądać koncert?

2020-05-23 17:58 AT
Totentanz
Autor: Totentanz/FB Podczas koncertu będą zbierane pieniądze na zakup środki ochrony osobistej dla pracowników pogotowia

Tarnowski zespół Totentanz udostępni w sobotę (23 maja) na swoim fanpage'u nagranie koncertu, który odbył się na dachu Teatru im. Ludwika Solskiego. Podczas emisji przeprowadzona zostanie zbiórka pieniędzy na środki ochrony osobistej dla pracowników pogotowia ratunkowego. Co ciekawe Rafał Huszno, lider i wokalista formacji sam jest ratownikiem medycznym.

Spis treści

  1. Koncert Totentanz na dachu tarnowskiego teatru. Gdzie i o której oglądać?
  2. Totentanz - kim są?

Koncert Totentanz na dachu tarnowskiego teatru. Gdzie i o której oglądać?

W sobotę, 23 maja o godz. 19.00 na fanpage'u tarnowskiego zespołu Totentanz zostanie udostępnione nagranie koncertu z dachu tarnowskiego teatru. Występ rockowej kapeli, oprócz dostarczenia rozrywki ma również cel charytatywny. W trakcie relacji będzie prowadzona zbiórka pieniędzy na środki ochrony osobistej dla pracowników tarnowskiego pogotowia, którzy na co dzień są na pierwszej linii frontu walki z epidemią koronawirusa. Co ciekawe Rafał Huszno, wokalista i lider formacji sam jest ratownikiem medycznym. 

Koncert został wcześniej zarejestrowany i nie odbywa się na żywo, dlatego fani zespołu nie powinni przychodzić pod teatr. Pamiętajmy, że ciągle obowiązują środki bezpieczeństwa związane z epidemią koronawirusa. 

PRZECZYTAJ: Rocznica śmierci Edwarda Żentary. Nowy termin koncertu Anny Marii Jopek w Tarnowie

PRZECZYTAJ: Malutka Lenka cierpi na ostrą białaczkę. Jest lek, który może ją uratować!

Totentanz - kim są?

Ten rockowy zespół powstał w Tarnowie w 2005 roku z inicjatywy byłego basisty formacji KSU Erika Bobelli, perkusisty Dariusza Pawłowskiego i gitarzysty Dariusza Durała. Wkrótce dołączył do nich wokalista i gitarzysta Rafał Huszno. Nazwa Totentanz została zaczerpnięta z utworu Franciszka Liszta "Taniec śmierci". 

W 2007 roku zespół wydał swój debiutancki album pt. "Nieból". Rok później na rynku muzycznym pojawił się drugi album studyjny pt. "Zimny dom". Totentanz w swoim dorobku ma jeszcze dwa albumy: "Inni" (2011) oraz "Człowiek" (2014) oraz DVD z zapisem koncertu zagranego na płycie tarnowskiego rynku z udziałem orkiestry kameralnej.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express. Kliknij TUTAJ!

Spacerem po Tarnowie. Miasto wraca do życia po epidemii

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Jako przedsmak sobotniego występu Totentanz przypominamy koncert tego zespołu, który przeszedł do historii Tarnowa. Odbył się on na tarnowskim Rynku z udziałem orkiestry kameralnej.