WZRUSZAJĄCE harcerskie pożegnanie Zuzi z Szymbarku. "Dołączyła do najlepszych, służących w Niebie"

2021-01-20 13:12 at
WZRUSZAJĄCE pożegnanie Zuzi z Szymbarku. Dołączyła do najlepszych, służących w Niebie
Autor: ZHP Gorlice/FB ZHP Gorlice wprowadziło miesięczną żałobę po tragicznej śmierci Zuzi z Szymbarku.

Wzruszający gest harcerzy z Gorlic. Po tragicznej śmierci Zuzi z Szymbarku, która zginęła w niedzielę (17 stycznia) w pożarze domu, hufiec wprowadził miesięczną żałobę. W tym czasie sztandary mają być okryte kirem, a członkowie hufca na swoich harcerskich krzyżach będą nosili czarne wstążki. - Teraz dołączyła do najlepszych, służących w Niebie - napisali o zmarłej Zuzi harcerze z Gorlic.

Harcerska żałoba po tragicznej śmierci Zuzi

Tragiczna śmierć Zuzi z Szymbarku, do której doszło w niedzielę (17 stycznia) wskutek pożaru domu poruszyła lokalną społeczność. Swój żal po śmierci koleżanki wyrazili również przedstawiciele hufca ZHP w Gorlicach. Zuzia jako przyboczna 4 Drużyny Harcerskiej ”Gryf” z Szymbarku należała właśnie do tego hufca. Po jej śmierci została wprowadzona miesięczna żałoba. Sztandary mają być okryte kirem, a krzyże harcerskie przepasane czarnymi wstążkami. Zuzia została również pożegnana wzruszającym wpisem w mediach społecznościowych. 

PRZECZYTAJ: Grupa Krynicka GOPR szuka ratowników. Sprawdź, czy spełniasz wymagania

- Wspaniała, zaradna, radosna i niezwykle ciepła, uczynna. Swoją pracą, zaangażowaniem i entuzjazmem od wielu lat dawała świadectwo braterskiej pomocy i wypełniała swoją służbę harcerską tu, na Ziemi. Teraz dołączyła do najlepszych, służących w Niebie. Rodzinie składamy najszczersze kondolencje. Będziemy tęsknić - Czuwaj! - napisali na swoim profilu FB harcerze z ZHP Gorlice.

Pomoc rodzinie pogorzelców

Pozostali członkowie rodziny, która ucierpiała w pożarze ciągle potrzebują pomocy. W szkole podstawowej w Szymbarku prowadzona jest zbiórka darów, w której pomagają również harcerze. 

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Grób ofiary Kajetana P. i mogiły nastolatek przejechanych w sylwestra | Niezapomniani