Jakub Kwaśny z nową funkcją! Czym się będzie zajmował w Brukseli?

i

Autor: Jakub Kwaśny/FB Jakub Kwaśny został członkiem Komitetu Regionów Unii Europejskiej

Wybory samorządowe

Zaskakujące poparcie dla Jakuba Kwaśnego. Małgorzata Mękal nie wystartuje?

2024-02-24 15:54

Zarząd krajowy Platformy Obywatelskiej poparł Jakuba Kwaśnego w wyborach na prezydenta Tarnowa. To mocno zaskakująca decyzja, ponieważ wcześniej lokalni politycy PO deklarowali wsparcie dla wiceprezydent Małgorzaty Mękal. - Dziękujemy p. Małgorzacie Mękal za gotowość uczestnictwa w walce wyborczej. Demokracja to umiejętność zawierania kompromisów - napisał ustępujący prezydent Tarnowa Roman Ciepiela.

Jakub Kwaśny z poparciem PO w walce o prezydenturę Tarnowa. "Dziękujemy p. Małgorzacie Mękal"

Politycy odsłaniają coraz więcej kart przed kwietniowymi wyborami samorządowymiW Tarnowie wspólnym kandydatem "Koalicji 15 października" ma być przewodniczący rady miejskiej Jakub Kwaśny. Uzyskał on poparcie zarządu krajowego Platformy Obywatelskiej, choć nigdy nie był związany z tą partią. Kwaśny przez wiele lat był twarzą tarnowskiego Sojuszu Lewicy Demokratycznej. W 2018 r. pożegnał się jednak z tym ugrupowaniem, a później związał się z Inicjatywą Polską obecnej minister edukacji Barbary Nowackiej. W radzie miejskiej reprezentuje natomiast lokalny komitet Nasze Miasto Tarnów.

Tarnowskie nieformalne „prawybory” w Koalicji 15 października zakończone. Jakub Kwaśny uzyskał poparcie Zarządu Krajowego PO oraz KO, wsparcia udzielił prezes PSL W. Kosiniak -Kamysz oraz Nowa Lewica. Jest szansa na rozstrzygnięcie wyborów na prezydenta Tarnowa w pierwszej turze. Dziękujemy p. Małgorzacie Mękal za gotowość uczestnictwa w walce wyborczej. Demokracja to umiejętność zawierania kompromisów. Życzę Jakubowi Kwaśnemu, aby nowo wybrana Rada Miejska wspierała Go w realizacji projektów rozwojowych Tarnowa - napisał na FB ustępujący prezydent Roman CiepielaPoniżej dalsza część artykułu.

Najbiedniejsze miasta w Polsce. Biedę widać na ulicach. Tam żyje się najgorzej

Zaskakująca decyzja PO. Wcześniej popierali Małgorzatę Mękal

Decyzja o poparciu udzielonym przez PO Jakubowi Kwaśnemu jest mocno zaskakująca, bo jeszcze niedawno lokalni politycy tej partii popierali... Małgorzatę Mękal. Co więcej, w oświadczeniu podpisanym przez posła Roberta Wardzałę można było przeczytać, że poza Małgorzatą Mękal "Zarząd Powiatu Tarnowskiego Grodzkiego Platformy Obywatelskiej RP w Tarnowie nie popierał i nie popiera żadnej innej osoby, która dokonała rejestracji lub ogłosiła gotowość startu w wyborach samorządowych na urząd Prezydenta Miasta Tarnowa". Małgorzata Mękal od niespełna miesiąca jest zastępczynią prezydenta Tarnowa. Jak do tej pory nie skomentowała ona decyzji PO o poparciu Jakuba Kwaśnego i nie odniosła się do planów ewentualnego startu w wyborach na urząd prezydenta Tarnowa.   

Kandydat na prezydenta Krakowa buduje formę przed wyborami

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki