Most Stacha

i

Autor: Albin Marciniak/East News

Groza na kamiennym moście

Znamirowice: Dwóch chłopców spadło z mostu Stacha!

2022-09-11 17:17

Groźne zdarzenie w miejscowości Znamirowice w Małopolsce. W sobotę (10 września) wieczorem dwoje dzieci spadło z mostu Stacha. Jedno z nich w wieku 12 lat trafiło z podejrzeniem urazu kręgosłupa do szpitala.

W sobotę (10 września) wieczorem służby otrzymały informację, że w Znamirowicach (pow. nowosądecki) położonych nad Jeziorem Rożnowskim doszło do poważnego zdarzenia z udziałem dwójki dzieci. Miały one spaść z mostu Stacha w przepaść. Jak podaje "Gazeta Krakowska", groźne obrażenia miało dziecko w wieku 12 lat, które trafiło do szpitala z podejrzeniem urazu kręgosłupa. Drugi z poszkodowanych chłopców doznał urazu nogi. Obecnie trwa ustalanie szczegółowych okoliczności zdarzenia. Wiadomo, że w momencie upadku obu chłopców warunki pogodowe były fatalne.

Czytaj także: Łódź: Nie żyje 17-latek porażony przez piorun w parku Poniatowskiego

Most Stacha to kamienna konstrukcja powstała na przełomie lat 60. i 70. i wybudowana przez miejscowego gospodarza Jana Stacha. Rolnik chciał w ten sposób utorować drogę do swojego gospodarstwa. Most 13 metrów wysokości, 20 metrów długości. Jest jedną z atrakcji turystycznych w rejonie Jeziora Rożnowskiego.

Zobacz koniecznie: Drewniana kłoda runęła na 13-latka! Horror koło Nysy

Nagłe hamowanie i upadek kobiety na rowerze. Połamała ręce
Sonda
Czy miałeś kiedyś groźny wypadek?