Ukradł cenne ptaki

Zuchwała kradzież gołębi pocztowych. 43-latek uciekł z ptakami schowanymi w plecaku

2022-10-18 13:26

Hodowca gołębi z Nowego Sącza został okradziony przez złodzieja, który aż trzykrotnie zakradał się do gołębnika, by wynosić stamtąd cenne ptaki. Łącznie przywłaszczył się trzynaście gołębi o wartości 14 tysięcy złotych. 43-latek został przyłapany przez właściciela ptaków, a o jego winie świadczyła zawartość znalezionego przy nim plecaka. Miał w nim trzy skradzione gołębie.

Ukradł hodowcy trzynaście gołębi. Ptaki były warte 14 tysięcy złotych

Nietypowa kradzież w Nowym Sączu! 66-letni hodowca gołębi pocztowych padł ofiarą złodzieja, który ukradł... trzynaście ptaków. 43-latek włożył sporo wysiłku, by przywłaszczyć sobie cudzą własność, ponieważ do gołębnika zakradał się aż trzy razy. Działał w ten sam sposób, korzystając ze wczesnej pory dnia. Ostatni ze skoków zakończył się jednak spotkaniem z właścicielem ptaków. Hodowca zatrzymał złodzieja na przystanku autobusowym w Nowym Sączu. Przybyli na miejsce policjanci w plecaku należącym do 43-latka znaleźli trzy ukradzione ptaki. Numery na ich obrączkach zgadzały się z dokumentacją, którą przedstawił funkcjonariuszom właściciel gołębi. W trakcie przeszukania posesji 43-letniego mieszkańca gminy Nawojowa mundurowi ujawnili jeszcze dziesięć gołębi należących do pokrzywdzonego. Łączna wartość skradzionych gołębi to 14 tysięcy złotych.

Jaka kara grozi złodziejowi?

Złodziej usłyszał od policjantów trzy zarzuty kradzieży – za popełnione przestępstwa grozi do 5 lat więzienia, ale w tym przypadku sąd może orzec wyższy wymiar kary z uwagi na to, że mężczyzna dopuścił się ich w krótkich odstępach czasu, wykorzystując taką samą sposobność.

Sonda
Czy kary za kradzieże powinny być surowsze?
Horror w Stanowicach. Dwie osoby wpadły do studni, jedna nie żyje.