Wspaniałe wieści

Amelia z Torunia idzie jak burza. Utalentowana 16-latka z kolejnymi sukcesami

2023-06-14 19:55

W dniach 2-4 czerwca 2023 r., w Gdyni odbył się jeden z największych zawodów judo w Polsce - Judo Baltic Cup. Sukcesy podczas zawodów odnieśli zawodnicy z Torunia na czele z 16-letnią Amelią Bagniewską. Na najwyższym stopniu podium stanęła również jej młodsza siostra.

W pierwszym dniu zawodów startowały dzieci. Toruń godnie reprezentowała zawodniczka klubu Bushi Toruń Kornelia Bagniewska, zdobywając pierwsze miejsce w swojej kategorii wagowej. W drugim i trzecim dniu zawodów mających rangę Międzynarodowego Pucharu Polski walczyli młodzicy, kadeci i juniorzy. W zawodach wzięło udział 840 zawodników ze 127 klubów z polski i zagranicy. Najlepiej z województwa kujawsko-pomorskiego zaprezentował się toruński klub UKS Kodokan Toruń, pod wodzą trenerów Romana i Ewy Wiwatowskich plasując się na 15 miejscu na 108 sklasyfikowanych klubów.

Amelia z Torunia z sukcesami w judo. Utalentowana nastolatka podbiła Gdynię

Na sukces klubu zapracowali, medaliści tocząc zacięte boje. Amelia Bagniewska juniorka młodsza, która wystartowała w kategorii juniorek, chcąc zmierzyć się ze starszymi zawodniczkami i była tam bezkonkurencyjna, stanęła na najwyższym stopniu podium. W kategorii młodzików bardzo dobre starty zanotowali debiutujący Zofia Sadowska i Piotr Wiwatowski, którzy zdobyli brązowe medale. Juniorzy Bartosz Wiwatowski i Konrad Borysiak też dołożyli swoje zdobycze, plasując się po bardzo dobrych walkach na trzecich miejscach podium. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów! Pod tekstem prezentujemy skromną galerię ze zdjęciami z dekoracji zawodników.

Spodobał ci się materiał? Obserwuj nas na Facebooku!