Bocian ze złamanym skrzydłem spacerował po Toruniu! Interweniował Eko Patrol

2020-08-25 15:46 KM
Bocian ze złamanym skrzydłem spacerował po Toruniu! Interweniował Eko Patrol
Autor: Straż Miejska w Toruniu Bocian ze złamanym skrzydłem spacerował po Toruniu! Interweniował Eko Patrol

Strażnicy miejscy z Eko Patrolu regularnie interweniują w sprawach, związanych z dzikimi zwierzętami. Nie inaczej było w niedzielę (23 sierpnia) przy ul. Polnej w Toruniu. Funkcjonariusze pomogli bocianowi ze złamanym skrzydłem, który z powodu urazu nie był w stanie odlecieć.

O interwencjach Eko Patrolu, związanych z dzikimi zwierzętami już niejednokrotnie pisaliśmy na portalu ESKA INFO Toruń. W minioną niedzielę (23 sierpnia), w godzinach popołudniowych strażnicy miejscy otrzymali informację, że w okolicach WORD-u przy ulicy Polnej spaceruje bocian ze złamanym skrzydłem. Funkcjonariusze natychmiast udali się we wskazane miejsce, gdzie znaleźli rannego ptaka. Nie mogli rzecz jasna zostawić go samemu sobie.

- Bocian miał poważny uraz skrzydła i nie mógł odlecieć. Został odłowiony i przewieziony do Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Kobylarni, gdzie będzie poddany dalszemu leczeniu i rehabilitacji - informuje Anna Wiśniewska, Strażnik ds. Profilaktyki ze Straży Miejskiej w Toruniu.

Strażnicy apelują do mieszkańców - jeżeli napotkacie dzikiego zwierzaka, który może potrzebować pomocy - nie podejmujcie działań na własną rękę. O wiele bezpieczniejsze będzie zawiadomienie odpowiednich służb.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Panorama Torunia - jeden z 7 cudów Polski