Atakują samotne i zakochane osoby. Potem robią im coś potwornego

2021-01-08 13:09
Oszuści atakują samotne i zakochane osoby
Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons Oszuści atakują samotne i zakochane osoby. Policja z Brodnicy ostrzega

Policjanci z Brodnicy (województwo kujawsko-pomorskie) ostrzegają przed oszustami, których celem są samotne i zakochane osoby. Przykładem może być sprawa 67-latki, która w ostatnich dniach zgłosiła się do brodnickiej komendy. Kobieta straciła ponad 100 tysięcy złotych. Więcej na se.pl/torun.

Brodnica: Wybierają zakochane i samotne osoby. Uwaga na oszustów!

Oszuści nierzadko biorą na cel starsze i samotne osoby. Policjanci z Brodnicy przekazują, że popularną metodą jest ostatnio oszustwo "na tak zwanego „marynarza, amerykańskiego żołnierza, czy też lekarza na misji”. Jak to działa? Sprawcy wyszukują na znanych portalach społecznościowych czy randkowych samotne osoby, po czym nawiązują z nimi kontakt. Poprzez pisanie za pomocą internetowego tłumacza podaje się za amerykańskiego żołnierza, czy też marynarza, próbują rozkochać w sobie zupełnie nieświadome podstępu samotne osoby. Sprawcy wymyślają historie, które rzekomo im się przytrafiły zdobywa zaufanie drugiej strony, po czym prosi o pomoc. Gdy ofiara oszustwa prześle pieniądze na konto przestępcy, zostaje bez ukochanego i bez pieniędzy.

To właśnie taka historia przydarzyła się seniorce z powiatu brodnickiego (województwo kujawsko-pomorskie). Kobieta straciła fortunę...

Przeczytaj też: Marek N. WTARGNĄŁ do szkoły w Brześciu Kujawskim i zaczął STRZELAĆ! Są NOWE FAKTY w sprawie

- Do brodnickiej komendy zgłosiła się 67-letnia kobieta. Mieszkanka powiatu brodnickiego na znanym portalu społecznościowym poznała mężczyznę, który podawał się za marynarza pochodzącego z Hamburga. Mężczyzna przekonał niczego nieświadomą kobietę do swoich intencji matrymonialnych poinformował, że przesłał pokrzywdzonej przesyłkę z zawartością 450 tys. funtów brytyjskich oraz drogocenną biżuterię, za którą pokrzywdzona miała uiścić opłatę. 67-letnia kobieta w kilku transzach uiściła opłatę na ponad 100 tys. złotych. Mężczyzna zerwał kontakt, a kobieta została bez pieniędzy - informuje naszą redakcję asp. szt. Agnieszka Łukaszewska z KPP w Brodnicy.

Policjanci ostrzegają. Tak działają oszuści

Oszuści najczęściej posiadają wiele fałszywych profili na portalach społecznościowych czy randkowych. Zamieszczają fałszywe zdjęcia profilowe, zdjęcia domów i informacje o sobie. Wszystko, by uśpić czujność swojej ofiary. Warto pamiętać, że sprawcy tych przestępstw wymyślają coraz to nowsze sposoby wyłudzenia pieniędzy.

- W podobnych sytuacjach, aby nie stać się jedną z ofiar oszustów matrymonialnych należy zachować szczególną ostrożność.  Pamiętajmy, aby nie ulegać chwilowemu zauroczeniu, nie przekazywać pieniędzy nieznanym osobom. Przypominamy, że o wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy należy natychmiast poinformować Policję, korzystając z numeru alarmowego 112 - podkreśla asp. szt. Łukaszewska.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Nigeryjscy oszuści wyłudzali od zauroczonych Polek pieniądze. Kobiety straciły 420 tysięcy złotych
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE