Ceny czereśni na targowisku w Toruniu oszalały. Gigantyczny wzrost w kilka dni! [ZDJĘCIA]

2022-06-25 11:57

Nie tego w sobotę (25 marca) rano spodziewał się nasz dziennikarz, który zmienił się w tajnego klienta toruńskiego targowiska przy Szosie Chełmińskiej. Cena czereśni od ostatniej wizyty podskoczyła o 4 złote na kilogramie. Czereśnia we wtorek kosztowała 8 złotych za kilo, zaś w sobotę, 25 czerwca najtańsze były po 12 złotych. Mało tego truskawek było jak na lekarstwo. Pocieszającą informacją są spadające ceny szparagów.

Ceny owoców na targowisku w Toruniu. Czereśnie wyraźnie w górę!

Jeszcze we wtorek (21 czerwca) przepiękna jędrna, soczysta czereśnia kosztowała 8 złotych za kilogram. Konsumenci mogli być zadowoleni. Cena do jakości czereśni była dla nich korzystna. Za to w sobotę (25 czerwca) cena kilograma czereśni nagle poszybowała w kosmos. Najtańsze kosztowały 12 złotych za kilo. Do tego czereśnie nie były najwyższych lotów. Te, które poleca nasz dziennikarz, były po 14 złotych za kilogram.

Jakby tego było mało, na rynku nasz reporter nie zauważył żadnego plantatora truskawek z okolic Torunia. Truskawka sprzedawana była na dwóch straganach przez tych, których nasz reporter na rynku widział po raz pierwszy w życiu. No i oczywiście cena też była wyższa niż ostatnio. Truskawka nie kosztowała już 8 złotych tylko 10.

ZOBACZ: Ogromna drożyzna na bazarach! Ile trzeba zapłacić za świeże warzywa i owoce? [ZDJĘCIA]

Ceny warzyw w Toruniu. Szparagi tanieją!

Na pocieszenie pozostają nam warzywa. Ziemniaki nie kosztują już więcej niż 2 złote za kilogram. Pomidory polskie malinowe można kupić już od 4 do 8 złotych za kilo. Ogórki były w cenie od 5 do 7 złotych. Pojawiła się młoda pietruszka, marchewka, seler i por. Ich cena o tej porze jest niższa niż była rok temu. Jedna pietruszka kosztowała złotówkę. W zeszłym roku o tej porze trzeba było zapłacić 1,5 złotego. Fasolka na rynku była tylko żółta. Kosztowała 14 złotych za kilogram. Na deser zostawiliśmy cenę szparagów. Te potaniały. Z 14 złotych do 10 za pęczek.

Koniecznie musimy napisać o polskiej kapuście. Jest piękna i dorodna. Wszystko za sprawą doskonałej aury dla warzyw. Jej cena waha się w zależności od wielkości główki. Małe kosztowały 2 złote. Najdroższe były po 5 złotych.

Czytaj koniecznie: Gorliwie modlili się w kościele, w ich domu znaleziono zwłoki 3-letniej Majeczki. Horror koło Brodnicy

Sonda
Ceny owoców są...
Pacjenci toruńskiej hematologii wykorzystali wizytę ministra Waldemara Kraski żeby zaprotestować przeciwko polityce kadrowej szpitala
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE