Czereśnie w Toruniu są najtańsze w Polsce. Nie ma się jednak czym chwalić

2020-06-06 13:28 KORZ
Czereśnie
Autor: Pixabay Czereśnie w Toruniu są najtańsze w Polsce.

To dobra informacja. Zła to cena truskawek. Od wtorku truskawki podrożały o 3 złote. Za kilogram polskiego przysmaku trzeba było dzisiaj zapłacić na toruńskim targowisku aż 10 złotych. Polskie czereśnie kosztowały 30 złotych za kilogram. Nigdzie taniej w Polsce nie można ich kupić.

Jaka jest cena owoców w Toruniu?

To się nie mieści w głowie. W ostatni wtorek (2 czerwca) na miejskim targowisku przy Szosie Chełmińskiej truskawki kosztowały tylko 7 złotych. Wydawało się, że z każdym dniem będą tańsze. Ci, którzy myśleli, że truskawki będą kosztować lada dzień w okolicach 3 złotych za kilogram sporo się przeliczyli.

Nie dość, że cena truskawek się nie obniżyła to jeszcze truskawki podrożały. Nie ma co ukrywać, mimo to, że sprzedający zapewniają, że ich truskawka jest bardzo słodka to jest to bardziej reklama niż prawda. Truskawki po prostu są kwaśne.

Co do letnich owoców mamy dobrą informację. Czereśnie w Toruniu są najtańsze w Polsce. Cena jednak powala z nóg. 30 złotych za kilogram. To tyle ile dobrej jakości wołowina bez kości. Przy tym cena jabłek, za które trzeba zapłacić 5 złotych za kilogram to drobiazg.

Plantatorzy truskawek i czereśni mówią, że w tym roku nie będzie obfitych zbiorów. Za tym pójdzie wysoka cena.

Na pocieszenie podamy ceny warzyw. Ziemniaki młode od wtorku potaniały o 50 groszy. Kosztują już 2,5 złotego. Pomidory malinowe można kupić już od 6 złotych za kilogram. Inne odmiany od 5. Ogórki od 5 złotych za kilogram.

Nasz dziennikarz toruński rynek odwiedzi w najbliższy wtorek.

Maturzyści z całej Polski o egzaminach, nauce w czasie pandemii i rygorze sanitarnym

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.