Poważny wypadek koło Torunia. 51-letni rowerzysta STARANOWANY przez osobówkę

2020-06-05 18:39 KM
Rower 51-latka potrąconego koło Torunia
Autor: KMP w Toruniu Poważny wypadek koło Torunia. 51-letni rowerzysta potrącony przez kierowcę Volkswagena

W minioną środę (3 czerwca) Na DK numer 91 koło Torunia doszło do bardzo poważnego wypadku z udziałem cyklisty. Jak ustalili policjanci - kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen Golf nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu rowerzyście. 51-latek trafił do szpitala z poważnymi obrażeniami.

Do opisywanego wypadku doszło w środę (3 czerwca) na drodze krajowej numer 91 koło Torunia (niedaleko hotelu "Rubens"). Na miejsce dyżurny skierował policjantów z toruńskiego Wydziału Ruchu Drogowego. Jak ustalili funkcjonariusze - kierujący pojazdem marki Volkswagen Golf, jadący ulicą gminną - na skrzyżowaniu z wyżej wspomnianą drogą krajową, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu rowerzyście.

- W wyniku tego zdarzenia 51-letni kierujący jednośladem doznał bardzo poważnych obrażeń i trafił do jednego z toruńskich szpitali. Policjanci zbadali alkomatem uczestników wypadku, obaj byli trzeźwi. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy 39-letniemu kierowcy Volkswagena. Teraz dokładne okoliczności tego zdarzenia w prowadzonym postępowaniu będą wyjaśniać śledczy z Komisariatu Policji w Chełmży - informuje nas podinsp. Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy KMP w Toruniu.

Poważny wypadek koło Torunia. Policja ma apel do uczestników ruchu drogowego

Policjanci kolejny raz przypominają i apelują o nadzwyczajną ostrożność do wszystkich uczestników ruchu drogowego. - Pamiętajmy, że począwszy od wiosny do późnej jesieni jest nas o wiele więcej na drogach. Wszyscy jesteśmy pełnoprawnymi użytkownikami naszych dróg - podkreśla podinsp. Dąbrowska.

- Przestrzegając zasad ruchu drogowego, maksymalnie skupiając naszą uwagę na drodze i jej uczestnikach jesteśmy w stanie uniknąć wielu nieszczęśliwych zdarzeń. Zanim wykonamy jakikolwiek manewr na drodze nawet kilkakrotnie upewnijmy się, że jest on bezpieczny dla nas i innych kierowców - podsumowuje policjantka z Torunia w specjalnym komunikacie.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Dramatyczny wypadek w Łodzi, nastolatka zmarła w szpitalu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.