syrena alarmowa

i

Autor: Stanislaw Bielski/REPORTER Dlaczego wyją syreny w Toruniu? Syreny w Toruniu na rocznicę 1.08.2023 / Zdjęcie poglądowe

Warto wiedzieć

Dlaczego wyją syreny w Toruniu? Syreny w Toruniu na rocznicę 1.08.2023

2023-08-01 12:51

Toruń: Syreny alarmowe wyją 1.08.2023 nie tylko w tym mieście, ale również w wielu innych miejscach w Polsce. Syreny wyją z okazji 79. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, która przypada 1 sierpnia. O godzinie 17:00 wyją syreny w Toruniu, aby upamiętnić bohaterów Powstania. Komunikat w tej sprawie pojawił się na stronie Urzędu Miasta.

Toruń: Dlaczego wyją syreny 1.08.2023? 79. rocznica Powstania Warszawskiego. Godzina W

We wtorek (1 sierpnia 2023 r.) wypada 79. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. O godzinie 17:00 w Toruniu zawyją syrenyGród Kopernika nie jest jedynym miastem, w którym zostaną uruchomione systemy. Szczegóły zostały opisane w specjalnym komunikacie Urzędu Miasta Torunia. Władze uspokajają - nie ma powodu do niepokoju.

Syreny wyją w Toruniu 1 sierpnia 2023 roku. Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

- W tym roku przypada 79. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Tradycyjnie w ramach obchodów na terenie całego kraju włączane są syreny alarmowe. Sygnał uruchamiany jest dokładnie o godzinie 17:00 - w nawiązaniu do godziny "W", oznaczającej rozpoczęcie w Warszawie akcji "Burza" - czytamy w komunikacie UMT.

Urzędnicy przekazują, że w Toruniu syreny alarmowe Systemu Wczesnego Ostrzegania i Alarmowania zostaną włączone na czas 1 minuty.

Nie tylko syreny alarmowe. 79. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w Toruniu

Toruńskie uroczystości rozpoczną się o godzinie 17:00 pod obeliskiem Ku czci Żołnierzy Armii Krajowej w Parku 100-lecia Powrotu Torunia do Wolnej Polski. Podczas wydarzenia uczestnicy złożą pod obeliskiem kwiaty. W trakcie uroczystości będzie rozdawana Gazeta Powstańcza oraz pamiątkowe przypinki. Organizatorami wydarzenia są Marszałkek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki, Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski, Dowódca Garnizonu Toruń, płk Remigiusz Zieliński oraz prezes Fundacji gen. Elżbiety Zawackiej Dorota Zawacka-Wakarecy.

Sonda
Czy 1 sierpnia syreny alarmowe powinny być uruchomione?
Halina Rogozińska, uczestniczka Powstania Warszawskiego: "Stałam pod ścianą do rozstrzelania"