Dramat Mai z Torunia jest trudny do opisania. Rodzina błaga o pomoc

i

Autor: Siepomaga.pl

Jak możemy pomóc?

Dramat 13-letniej Mai z Torunia jest trudny do opisania. Rodzina błaga o pomoc

2023-07-27 13:52

W czerwcu 2023 roku próbowała odebrać sobie życie. Na szczęście 13-letnią Maję udało się uratować. Dramat nastolatki i jej rodziny wciąż trwa. Mama Mai błaga o pomoc ludzi o wielkich seriach. Historię dziewczyny i informacje o zbiórce prezentujemy poniżej.

Ma kochającą rodzinę, która od lat stara się jej pomóc. 13-letnia obecnie Maja z Torunia od wielu miesięcy zmaga się z zaburzeniami osobowości, tożsamości płciowej, zaburzeniami lękowymi - przekazuje jej mama w serwisie pomagam.pl. Najbliżsi Mai towarzyszyli jej podczas wizyt u lekarzy, psychologów i psychiatry. 

- Całą rodziną staraliśmy się pomóc Mai w walce z jej chorobami i problemami. Mimo naszych ogromnych starań, 12 czerwca 2023 roku, doszło do tragedii. Maja targnęła się na własne życie - zażyła dużą ilość leków niewiadomego pochodzenia. Nie wiemy co było przyczyną jej tak desperackiego kroku ani jaka dokładnie była ilość i rodzaj leków. Ten dzień był jednym z najgorszych dni w naszym życiu - opowiada mama Mai.

13-letnia Maja z Torunia przeżyła i potrzebuje naszej pomocy.

Pani Anna wspomina, że po przeprowadzonej reanimacji córki, która trwała ponad dwie godziny udało się przywrócić jej funkcje życiowe niestety zatrucie lekami, a także bardzo długie niedotlenienie pozostawiło w jej organizmie spustoszenie.

W tej chwili  Maja nadal przebywa na oddziale intensywnej terapii w wojewódzkim szpitalu zespolonym w Toruniu, w którym przez dwa tygodnie walczono o jej życie.

- Na dzień dzisiejszy jej stan jest stabilny ale córka nadal nie odzyskała świadomości, nie ma z nią kontaktu, nie wiemy czy słyszy, widzi, czuje czy będzie chodzić. Z informacji uzyskanych od lekarzy wiemy, że doszło do uszkodzenia mózgu na wielu płaszczyznach. Potrzebna i konieczna jest i będzie długa i wyczerpująca rehabilitacja medyczna - przekazuje mama Mai.

Kobieta dodaje, że po opuszczeniu przez Majeczkę szpitala konieczny będzie zakup niezbędnego sprzętu medycznego, łóżka a być może opłacenie placówki rehabilitacyjnej która zapewni intensywną rehabilitację, najbardziej potrzebną opiekę a także posiada specjalistyczny sprzęt.

- Niestety wszystkie te zabiegi są bardzo kosztowne dlatego zwracam się z prośbą o pomoc ponieważ pragnę aby córka wróciła do pełnej sprawności i świadomości Maja ma 13 lat i całe życie przed sobą, przed tym tragicznym wydarzeniem była bardzo radosnym i ciekawym życiem dzieckiem w domu czeka na nią dwójka rodzeństwa, które bardzo za nią tęskni. Proszę pomóżcie mi zapewnić środki na rehabilitację Mai - apeluje pani Anna w serwisie pomagam.pl.

Nasza redakcja zachęca do wsparcia zbiórki na leczenie Majeczki. Link do zrzutki zamieszczamy pod tekstem. Za całą rodzinę trzymamy mocno kciuki.

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów:

  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży:  116 111
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
  • Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
  • Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
  •  pokonackryzys.pl

W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112

Sonda
Czy pomagasz charytatywnie innym osobom?
Bydgoscy policjanci uratowali desperata