Akcja ratunkowa

Dramat pod Toruniem. Przewróciła się łódź z żeglarzami

2023-07-26 13:47

Dramatyczna akcja ratunkowa miała miejsce na Jeziorze Chełmżyńskim. Trudne warunki atmosferyczne doprowadziły do przewrócenia się łodzi z żeglarzami. Na ratunek pospieszył policyjny wodniak. Zdjęcia i szczegóły prezentujemy na se.pl.

W miniony weekend (sobota, 22 lipca 2023 r.) żeglarze brali udział w lokalnych regatach na Jeziorze Chełmżyńskim. Zawody były zabezpieczane przez policjantów z Zespołu Prewencji na Wodach i Terenach Przywodnych Wydziału Prewencji KMP w Toruniu. Niestety, regaty nie miały spokojnego przebiegu. Swoje zrobiła pogoda. - Trudne warunki atmosferyczne zaskoczyły jedną z załóg. Nagły i silny wiatr doprowadził do wywrócenia ich łodzi, która bardzo szybko nabrała wody w kadłub. Za burtą znalazło się dwóch żeglarzy - informuje "Super Express" st. sierż. Sebastian Pypczyński z KMP w Toruniu.

Udana akcja ratunkowa na Jeziorze Chełmżyńskim. Wodniak z Torunia bohaterem

- Policyjny sternik łodzi patrolowej natychmiast przystąpił do akcji ratowniczej. Gdy podpłynął do łodzi ta była już niemal całkowicie zalana wodą. Mundurowy udzielił pomocy żeglarzom i sprowadził ich bezpiecznie na brzeg - przekazuje st. sierż. Pypczyński.

Policjant podkreśla, że na szczęśliwe zakończenie tego zdarzenia miało wpływ odpowiedzialne zachowanie uczestników zawodów, którzy byli wyposażeni w kamizelki wypornościowe. - W kryzysowych sytuacjach takie środki ochrony zapewniają użytkownikowi bezpieczeństwo, nie dopuszczając do utonięcia - podsumowuje funkcjonariusz z Torunia.

Policjanci apelują o stosowania się do zasad bezpieczeństwa nad wodą. Nie warto wchodzić do niej pod wpływem alkoholu. Kąpmy się tylko w miejscach, gdzie czuwają ratownicy. Ku przestrodze, pod tekstem prezentujemy galerię ze zdjęciami z akcji ratunkowej pod Toruniem.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym profilu na Facebooku oraz na mailu - [email protected].

Sonda
Lubisz wypoczywać nad wodą?
Policyjni wodniacy z Torunia rozpoczęli sezon! Pokazali imponujący sprzęt