Strach tamtędy jeździć!

Droga śmierci zebrała krwawe żniwo. NA DK 10 krótkim czasie zginęło 7 osób. Kierowcy starają się jej unikać

2023-02-04 5:00

W 2022 roku na DK nr 10 w Kujawsko-Pomorskiem doszło do przynajmniej dwóch, szeroko komentowanych wypadków. Zginęło w nich aż siedem osób. Przypominamy te zdarzenia w naszej galerii na portalu se.pl. Ta trasa nie bez powodu nazywana jest "drogą śmierci". Czy jest szansa na zmiany? Na szczęście kierowcy mogą liczyć na dobre wieści.

Wypadki na "trasie śmierci" to temat szeroko komentowany nie tylko wśród mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego. W 2022 roku bardzo długo żyliśmy makabrycznym zdarzeniem z Emilianowa. Zginęły tam cztery osoby. W październiku, w powiecie nakielskim doszło do wypadku, w którym życie straciły trzy osoby. Nic dziwnego, że kierowcy starają się unikać tej drogi. Wielokrotnie rozmawiają o nich podczas spotkań prywatnych. Jest bardzo niebezpiecznie - to powszechna opinia, z którą trudno polemizować.

DK 10: Droga śmierci zebrała krwawe żniwo. W krótkim czasie zginęło tu 7 osób.

W galerii na portalu se.pl przypominamy najbardziej dramatyczne zdarzenia z DK nr 10, które miały miejsce w 2022 roku. Cały czas trwa śledztwo w sprawach wypadków w Emilianowie i między Trzeciewnicą a Ślesinem. Szczegóły opisujemy we wspominanej galerii. Kliknij i przewijaj kolejne zdjęcia. Pod galerią znajduje się dalszy ciąg materiału.

Dobre wieści dla kierowców. Trasa S10 Bydgoszcz - Toruń rozwiąże problem?

- Droga S10 to kluczowa inwestycja w woj. kujawsko-pomorskim, niezwykle oczekiwana przez mieszkańców. Ze względu na liczne wypadki w tym regionie, trasa nazywa jest drogą śmierci. Podczas wielu rozmów zarówno z Panem Premierem Mateusz Morawiecki, jak również z Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Infrastruktury Rafał Weber oraz Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej Waldemar Buda przekonywałem, że dynamiczny rozwój regionu nie będzie możliwy bez znaczącej i skokowej poprawy infrastruktury drogowej - przekazywał w maju 2020 roku minister Łukasz Schreiber. To właśnie wtedy polityk pochwalił się, że inwestycja będzie zrealizowana.

Blisko 50-kilometrowa trasa łącząca Bydgoszcz z autostradą A1 ma być gotowa w 2026 roku. Miejmy nadzieję, że dzięki temu będziemy mieli mniej okazji do pisania o tragicznych wypadkach w okolicach grodu nad Brdą i Torunia.

Sonda
Czy miałeś kiedyś groźny wypadek?
Kujawsko-pomorskie: 76-latek jechał drogą ekspresową S5„pod prąd"