Autor: nadesłane Elana Toruń - GKS Katowice: Rafał Górak wygrał przy Bema. Dramatyczna sytuacja torunian [WYNIK, RELACJA]

2020-07-05 6:41

Elana Toruń porzuciła myśli o awansie na zaplecze Ekstraklasy. Torunianie walczą desperacko o uniknięcie degradacji na czwarty poziom rozgrywkowy. W meczu Elana Toruń - GKS Katowice, obie ekipy miały różne cele, ale musiały poszukać trzech punktów. Do grodu Kopernika wrócił trener Rafał Górak, za którego kadencji "Żółto-Niebiescy" grali ładną i skuteczną piłkę. Szkoleniowiec GKS-u Katowice znalazł sposób na Elanę. Zobaczcie wynik i relację z meczu Elana Toruń - GKS Katowice.

Elana Toruń - GKS Katowice, mecz z podtekstami i ważący bardzo dużo. Gospodarze potrzebują punktów, aby skutecznie powalczyć o pozostanie na trzecim poziomie rozgrywkowym, a goście z województwa śląskiego wierzą w bezpośredni awans na zaplecze Ekstraklasy. Przypomnijmy - tylko dwie drużyny wywalczą promocję do 1. Ligi, zaś cztery kolejne powalczą o nią w barażach. Trener GKS-u Katowice Rafał Górak wrócił do grodu Kopernika z wiarą, że jego podopieczni zdołają obnażyć słabości "Żółto-Niebieskich". Elana Toruń z kolei chciała nawiązać do niezłego meczu w Łodzi i ponownie utrzeć nosa faworytowi.

Elana Toruń - GKS Katowice, relacja

Zaczęło się jak u Hitchcocka - od trzęsienia ziemi. W 4. minucie fenomenalnym strzałem popisał się były zawodnik Elany Toruń, Maciej Stefanowicz i dał prowadzenie "Gieksie". Chwilę później na tablicy wyników widniał remis 1:1. Tym razem świetnie z dystansu przymierzył Kacper Jóźwicki, który niespodziewanie dla wielu pojawił się w pierwszej jedenastce. Bogusław Pietrzak zaufał wychowankowi, a ten odpłacił się kapitalnym golem.

Goście z Katowic mieli optyczną przewagę, ale lepsze sytuacje kreowali sobie gospodarze. Bliski szczęścia był Machaj, a w 43. minucie uderzenia Mariusza Kryszaka minimalnie chybiło celu.

Druga połowa to ponownie trzęsienie ziemi - w 47. minucie arbiter Marcin Szczerbowicz z Olsztyna podyktował rzut karny dla GKS-u Katowice, ale na bramkę nie był w stanie go zamienić Maciej Stefanowicz. Kolejne minuty to delikatna przewaga torunian, ale brakowało odpowiedniego wykończenia akcji ofensywnych.

W końcówce decydujący cios zadali faworyci. W 86. minucie dobrze rozegrany rzut wolny na gola zamienił Grzegorz Janiszewski, który popisał się skutecznym strzałem głową. Podopieczni Bogusława Pietrzaka nie odmienili już losów meczu. Elana przegrała z GKS-em 1:2 i jest w strefie spadkowej.

Elana Toruń - GKS Katowice 1:2 (Jóźwicki 6' - Stefanowicz 4', Janiszewski 86')\

Elana Toruń: Kuchnicki - Górka, Bierzało, Świeciński, Stryjewski -  Jóźwicki, Kołodziej (85' Rak), Kryszak, Machaj, Pisarek - Kozłowski

GKS Katowice: Mrozek - Janiszewski, Gałecki, Jędrych, Kiebzak (78' Pavlas) -  Stefanowicz, Błąd (90+2 Grychtolik), Michalski, Rogala - Kurbiel (61' Rogalski), Woźniak (73' Wroński)

Sędzia: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn)