Elana Toruń - Legionovia Legionowo 4:1

Autor: nadesłane Elana Toruń - Legionovia Legionowo 4:1

Elana Toruń - Legionovia Legionowo: "Żółto-Niebiescy" dali pokaz skuteczności! [RELACJA]

2019-09-01 19:29

Elana Toruń wreszcie zagrała na poziomie, który oczekują od niej kibice. Podopieczni Ariela Jakubowskiego rozbili Legionovię Legionowo 4:1 i starają się gonić czołówkę. Zapraszamy na relację portalu ESKA INFO Toruń.

Defensywa Elany Toruń znów nie było monolitem. Już w 2. minucie Michał Nowak musiał wyciągać piłkę z siatki. Na listę strzelców wpisał się Karol Podliński. Do końca pierwszej połowy gospodarzom nie udało się odpowiedzieć. Najbliżej był Dominik Kościelniak, ale jego uderzenie obronił golkiper przyjezdnych.

Elana Toruń - Legionovia Legionowo, druga połowa dla podopiecznych Jakubowskiego

Najpierw dał o sobie znać Mariusz Kryszak, który powrócił po kontuzji. Jego kapitalne uderzenie z 49. minuty dało wyrównanie. 9 minut później poprawił wynik z rzutu karnego. Gospodarze na szczęście nie zwalniali tempa. Dobre podanie w pole karne otrzymał Stryjewski i zdołał wykorzystać swoją okazję.

Elana spokojnie kontrolowała mecz. Na kilka minut przed ostatnim gwizdkiem arbitra swojego gola strzelił Kacper Jóźwicki. Warto tu podkreślić udział Bartosza Machaja, który ładnie dograł w pole karne. Rezerwowemu "Żółto-Niebieskich" pomógł jeszcze rykoszet, ale nie odbierajmy cesarzowi co cesarskie.

Dla Ariela Jakubowskiego ta wygrana oznacza kilka dni spokoju. Elana zajmuje jedenaste miejsce w tabeli 2. ligi, ale ma tylko dwa punkty straty do szóstego miejsca. 7 września kolejne ciekawe spotkanie. Kryszak i spółka pojadą do Garbarni Kraków.

Elana Toruń - Legionovia Legionowo 4:1 (Kryszak 49', 58', Stryjewski 65', Jóźwicki 90' - Podliński 2')

Sędzia: Marcin Kochanek (Opole)

Widzów: ok. 700