Elana Toruń - Nielba Wągrowiec, zdjęcie z meczu

Autor: ESKA INFO TORUŃ Elana Toruń - Nielba Wągrowiec, zdjęcie z meczu

Elana Toruń - Nielba Wągrowiec: Spore rozczarowanie przy Bema [WYNIK, RELACJA]

2020-08-22 18:52

Elana Toruń kontra Nielba Wągrowiec czyli drugi mecz "Żółto-Niebieskich" w 3. lidze w sezonie 2019/20. W sobotę (22 sierpnia) o godzinie 17:00 wybrzmiał pierwszy gwizdek arbitra na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego. Podopieczni Dariusza Grzegrzółki liczyli na trzy punkty w starciu z rywalami z Wielkopolski. Oto nasza relacja i podsumowanie tego meczu.

Po remisie 1:1 z Kotwicą Kołobrzeg, Elana Toruń w niezłych nastrojach przystępowała do spotkania z Nielbą Wągrowiec. Gospodarze chcieli pokazać miejscowym kibicom, że chcą szybko zapomnieć o tragicznym sezonie 2019/20. Ekipa Dariusza Grzegrzółki była faworytem sobotniej konfrontacji. Do pierwszego składu awansował strzelec wyrównującego gola w Kołobrzegu - Matus Marcin. Ciekawi też byliśmy występu młodego Jakuba Pawlickiego, którego bardzo chwalił m.in. Adam Krużyński. Jak było na boisku? Relacja poniżej.

Elana Toruń - Nielba Wągrowiec, relacja

Od początku spotkania gospodarze osiągnęli przewagę. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 11. minucie po asyście Krzysztofa Kołodzieja do siatki trafił będący w dobrej formie Matus Marcin. Torunianie chcieli pójść za ciosem, ale brakowało konkretów. Strzelec pierwszego gola mógł zaliczyć dublet, ale jego uderzenie z kilkunastu metrów minimalnie minęło bramkę.

Pod koniec pierwszej połowy niespodziewanie do głosu doszli goście z Wielkopolski. Dwukrotnie dobrze bronił Dawid Kuchnicki. Ostatecznie na przerwę ekipa Grzegrzółki schodziła mając w garści prowadzenie 1:0.

Druga połowa z początku była bardzo wyrównana. Nielba czekała na swoje okazje. Po jednej z nich znów dobrze bronił Kuchnicki. Goście dopięli swego w 69. minucie. Po bardzo dobrym podaniu ze skrzydła, formalności dopełnił Rafał Leśniewski.

W końcówce wynik nie uległ już zmianie. Kibice nie ukrywali swojego rozczarowania. Skromna grupa fanów Nielby miała z kolei powody do radości.

Elana Toruń - Nielba Wągrowiec 1:1 (Marcin 11', Leśniewski 69")

Elana Toruń: Kuchnicki - Pawlicki, Świeciński, Kryszak, Rak - Plazas (46" Camacho), Zagórski, Lenkiewicz, Kołodziej - Pisarek, Marcin (72' Stawski)

Sędzia: Sebastian Pakuszewski

Widzów: ok. 300