oblodzenie

i

Autor: Pixabay.com

Fatalne warunki na drogach w Toruniu i regionie! IMGW ostrzega kierowców

2021-12-20 13:33

Dziś (20 grudnia) Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla mieszkańców Kujaw i Pomorza. Chodzi o oblodzenie, które może utrudnić jazdę. Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach!

Niebezpiecznie na drogach Torunia i regionu! IMGW apeluje do kierowców

Jak przekazuje IMGW, na terenie miasta Torunia i powiatu toruńskiego od godz. 14:00 dnia 20.12.2021 r. do godz. 20:00 prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie.

Zobacz: Toruń. Makabryczne odkrycie. Ciało wyłowiono z wody. To zaginiony mężczyzna?

Temperatura minimalna od -2°C do 0°C. Temperatura minimalna przy gruncie od -3°C do -1°C. W dalszym okresie utrzyma się temperatura ujemna. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%. Stopień zagrożenia: 1.

Co oznaczają ostrzeżenia pierwszego stopnia?

Zgodnie z definicją IMGW ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Sonda
Czy pogoda wpływa na Twoje samopoczucie?
Tłumy na urodzinach Radia Maryja. WIDEO ze środka Areny Toruń.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki