Fatalne warunki na drogach w Toruniu i regionie! IMGW ostrzega kierowców

2021-12-20 13:33
oblodzenie
Autor: Pixabay.com

Dziś (20 grudnia) Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla mieszkańców Kujaw i Pomorza. Chodzi o oblodzenie, które może utrudnić jazdę. Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach!

Niebezpiecznie na drogach Torunia i regionu! IMGW apeluje do kierowców

Jak przekazuje IMGW, na terenie miasta Torunia i powiatu toruńskiego od godz. 14:00 dnia 20.12.2021 r. do godz. 20:00 prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie.

Zobacz: Toruń. Makabryczne odkrycie. Ciało wyłowiono z wody. To zaginiony mężczyzna?

Temperatura minimalna od -2°C do 0°C. Temperatura minimalna przy gruncie od -3°C do -1°C. W dalszym okresie utrzyma się temperatura ujemna. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%. Stopień zagrożenia: 1.

Co oznaczają ostrzeżenia pierwszego stopnia?

Zgodnie z definicją IMGW ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Sonda
Czy pogoda wpływa na Twoje samopoczucie?
Tłumy na urodzinach Radia Maryja. WIDEO ze środka Areny Toruń.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE