FC Toruń - Constract Lubawa 2:4, zdjęcia z Areny Toruń

Autor: Róża Koźlikowska - @FotRose FC Toruń - Constract Lubawa 2:4, zdjęcia z Areny Toruń

FC Toruń - Constract Lubawa: Wicemistrz zdobył Arenę Toruń! [RELACJA, ZDJĘCIA]

2020-11-04 21:10

W zaległym spotkaniu 4. kolejki Statscore Futsal Ekstraklasy, piłkarze FC Toruń podejmowali wicemistrza Polski, drużynę Constract Lubawa. Faworytami byli przyjezdni i potwierdzili to na boisku, aplikując rywalom aż cztery gole. "Pomarańczowo-Czarni" nie ustrzegli się błędów, co kosztowało ich stratę punktów. Zobaczcie relację i zdjęcia z Areny Toruń!

FC Toruń podejmował Constract Lubawa dopiero 4 listopada, ponieważ wcześniej plany obu drużynom krzyżował koronawirus. W końcu jednak udało się rozegrać pojedynek, w którym eksperci upatrywali faworyta w zespole gości. Ekipa z województwa warmińsko-mazurskiego prezentuje bardzo ciekawą, efektowną grę i mogliśmy to obserwować w środowy wieczór w Arenie Toruń. "Pomarańczowo-Czarni" nie zdążyli dobrze się rozgrzać, a już w 1. minucie piłkę z bramki musiał wyciągać Krzysztof Iwanek. Po dobrze wykonanym rzucie rożnym, na listę strzelców wpisał się Vitinho. Dwie minuty później po stracie piłki przez bramkarza gospodarzy, na 2:0 podwyższył Pedrinho.

Gospodarze nie zamierzali łatwo składać broni. W 18. minucie Marcin Mikołajewicz wykorzystał podanie w pole karne i zapewnił torunianom bramkę kontaktową. Kiedy wydawało się, że wynikiem 1:2 zakończy się pierwsza połowa meczu, kolejną stratę Krzysztofa Iwanka wykorzystał były piłkarz FC Toruń - Tomasz Kriezel. Ładne uderzenie z połowy boiska dało Constractowi strefę komfortu.

Po zmianie stron przewagę osiągnęli goście, a ekipa Łukasza Żebrowskiego niespecjalnie potrafiła znaleźć receptę na dobrze dysponowanego rywala. Na dodatek w 35. minucie stracili Marcina Mrówczyńskiego, który z grymasem bólu na twarzy opuścił parkiet. W 39. minucie znakomicie przed bramką Constractu odnalazł się Mikołajewicz i skutecznym strzałem ponownie podłączył swoją drużynę do tlenu. Ostatnie słowo należało jednak do przyjezdnych. Efektowna akcja Grubalskiego zakończyła się czwartym trafieniem dla wicemistrza Polski, który ostatecznie wywiózł komplet punktów z Areny Toruń.

FC Toruń - Constract Lubawa 2:4 (Mikołajewicz 18', 39' - Vitinho 1', Pedrinho 3', Kriezel 19', Grubalski 40')