Dziki

i

Autor: Shutterstock / Zdjęcie ilustracyjne Dziki wbiegały prosto pod samochody. Groza w Toruniu

Tragiczny bilans

Groza na drodze w Toruniu. Dziki wybiegły prosto pod samochody! Kierowca w szpitalu, zwierzęta odstrzelone

2023-02-03 8:05

Toruń: Do dwóch bardzo groźnych wypadków doszło w czwartek (2 lutego 2023 r.) na ul. Łódzkiej. Wszystko działo się w godzinach porannych. Dziki wbiegły prosto pod samochody. Trzy zwierzęta zginęły na miejscu, a dwa kolejne zostały odstrzelone. Do szpitala trafił jeden z kierowców. Szczegóły na se.pl.

Dwa wypadki w bardzo krótkim okresie czasu i oba z udziałem dzików - tak w skrócie można podsumować nieprzyjemny poranek na ulicy Łódzkiej w Toruniu. Pierwszy z nich odnotowano ok. godziny 6:45. Obecni na miejscu policjanci ustalili, że przed pojazdy Audi i Renault wybiegły zwierzęta. - Na ulicy Łódzkiej w kierunku Bydgoszczy doszło do zderzenia z dzikami. Następnie za pojazdami zatrzymał się kierujący volkswagenem. Jadący za nim ford nie zdołał wyhamować i najechał na tył pojazdu poprzedzającego - powiedziała mł. asp. Dominika Bocian, p.o. oficera prasowego KMP w Toruniu. Kierowca "osobówki" trafił do szpitala.

Dwa wypadki w Toruniu. Trzy dziki zginęły, dwa odstrzelone

Do drugiego wypadku doszło niespełna dwie godziny później. Tym razem dziki wybiegły przed suzuki i fiata, jadące w kierunku centrum Torunia. Bilans zdarzeń jest tragiczny. Trzy dziki zginęły na miejscu, a dwa kolejne zostały odstrzelone przez myśliwego. Służby apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o ostrożność.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy boisz się dzikich zwierząt?
Dziki sieją grozę w Wawrze

Odwiedziliśmy z mikrofonem dom dla osieroconych zwierzaków.

Co zrobić, kiedy spotykamy w lesie samotnego malucha? POSŁUCHAJ!

Listen on Spreaker.